Հրահանգչամեթոդական պարապմունք ՊՆ վարչական համալիրում
12 Օգոստոսի, 2022 17:11Տեղեկատվական անվտանգության ապահովման և մեդիագրագիտության մակարդակի բարձրացման նպատակով օգոստոսի 11-ին ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է հրահանգչամեթոդական պարապմունք:
ԶՈւ ԳՇ վարչակազմակերպչական վարչության տեղեկատվության բաժնի սպաները և ՊՆ մամուլի քարտուղարը ներկայացրել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների միջոցով տեղեկատվության արտահոսքի վտանգները, տեղեկատվության փոխանակման, արտահոսքի կանխարգելման, գաղտնիության ռեժիմի պահպանման, ինչպես նաև զորամիավորումների և զորամասերի գործունեության լուսաբանման առանձնահատկությունները։
Քննարկվել են ոլորտի կարգավորմանն ու զարգացմանն ուղղված առաջարկներ, պարապմունքի մասնակիցների հարցերին տրվել են սպառիչ պատասխաններ:

Методическое занятие в административном комплексе Министерства обороны
12 Августа, 2022 17:11В целях обеспечения информационной безопасности и повышения уровня медиаграмотности 11 августа в административном комплексе Министерства обороны было проведено методическое занятие.
Офицеры Информационного отдела администратижного-организационного управления Генерального штаба Вооруженных Сил и пресс-секретарь Министерства обороны рассказали об опасности утечки информации через информационные технологии, особенностях обмена информацией, предотвращении утечек, конфиденциальности, а также освещении деятельности армейских корпусов и воинских частей.
Были обсуждены предложения, направленные на регулирование и развитие сферы, даны исчерпывающие ответы на вопросы участников инструктажа.