Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան
10 Օգոստոսի, 2022 18:48Օգոստոսի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան, մասնակցել «Պետական և ռազմական կառավարում» մագիստրոսական կրթական ծրագրի առաջին հոսքի ավարտական հանդիսավոր արարողությանը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել ՊԱՀՀ-ի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմը, կրթական ծրագրերի ուսումնառուները, բարձրաստիճան հյուրեր, հրավիրյալ փորձագետներ:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է մագիստրոսական կրթական ծրագրի շրջանավարտներին, հանձնել ավարտական դիպլոմները և համոզմունք հայտնել, որ ստացած գիտելիքները կկիրառվեն ի նպաստ ՀՀ զինված ուժերի զարգացման:
Հանդիսավոր արարողությանը հաջորդել է «Ժամանակակից պատերազմների բնույթի ազդեցությունը ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների և զարգացման վրա» գիտաժողովը: Պաշտպանության նախարարը կարևորել է թեման և առաջարկել, որպեսզի մասնագիտական նման քննարկումները պարբերական դառնան:

Suren Papikyan visited the National Defence Research University of the Ministry of Defence
10 August, 2022 18:48On August 10, RA Defence Minister Suren Papikyan visited the National Defence Research University of the Ministry of Defence and participated in the graduation ceremony of the first stream of the "State and Military Management" master's education program.
The event was attended by the head and teaching staff of the NDRU, students of educational programs, high-ranking guests, invited experts.
Suren Papikyan congratulated the graduates of the master's educational program, handed over the graduation diplomas and expressed confidence that the knowledge gained will be used for the benefit of the development of the Armed Forces of the Republic of Armenia.
The solemn ceremony was followed by the scientific conference " The influence of the nature of modern wars on the reforms and development of the Armed Forces of the Republic of Armenia. The Defence Minister noted the importance of the topic and suggested that such professional discussions be held periodically.