Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան
10 Օգոստոսի, 2022 18:48Օգոստոսի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան, մասնակցել «Պետական և ռազմական կառավարում» մագիստրոսական կրթական ծրագրի առաջին հոսքի ավարտական հանդիսավոր արարողությանը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել ՊԱՀՀ-ի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմը, կրթական ծրագրերի ուսումնառուները, բարձրաստիճան հյուրեր, հրավիրյալ փորձագետներ:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է մագիստրոսական կրթական ծրագրի շրջանավարտներին, հանձնել ավարտական դիպլոմները և համոզմունք հայտնել, որ ստացած գիտելիքները կկիրառվեն ի նպաստ ՀՀ զինված ուժերի զարգացման:
Հանդիսավոր արարողությանը հաջորդել է «Ժամանակակից պատերազմների բնույթի ազդեցությունը ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների և զարգացման վրա» գիտաժողովը: Պաշտպանության նախարարը կարևորել է թեման և առաջարկել, որպեսզի մասնագիտական նման քննարկումները պարբերական դառնան:

Сурен Папикян посетил Национальный оборонный исследовательский университет Министерства обороны
10 Августа, 2022 18:4810 августа министр обороны РА Сурен Папикян посетил Национальный оборонный исследовательский университет Министерства обороны и принял участие в церемонии выпуска первого потока магистерской образовательной программы «Государственное и военное управление».
В мероприятии приняли участие руководитель и профессорско-преподавательский состав НОИУ, студенты образовательных программ, высокопоставленные гости, приглашенные эксперты.
Сурен Папикян поздравил выпускников магистерской образовательной программы, вручил дипломы и выразил уверенность, что полученные знания будут использованы на благо развития Вооруженных Сил Республики Армения.
За торжественной церемонией последовала научная конференция "Влияние характера современных войн на реформы и развитие Вооруженных Сил Республики Армения. Министр обороны отметил важность этой темы и предложил периодически проводить такие профессиональные дискуссии.