Երդման հանդիսավոր արարողություն
10 Օգոստոսի, 2022 16:09ՀՀ հյուսիսարևելյան սահմաններն անառիկ պահող զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել երդման հանդիսավոր արարողություն։
Զինված ուժերի շարքերը համալրած նորակոչիկները երդվել են պատվով ծառայել և անձնվիրաբար պաշտպանել պետական սահմանները։ Խորհրդանշական օրը ելույթներ են ունեցել բարձրաստիճան զինվորականներ, զինծառայողների ծնողներ՝ մաղթելով նորակոչիկներին անվտանգ և խաղաղ ծառայություն։

Solemn oath ceremony
10 August, 2022 16:09A solemn oath ceremony was held in one of the military units guarding the northeastern borders of the Republic of Armenia.
The conscripts who joined the Armed Forces swore to serve with honor and selflessly defend the state borders. On the symbolic day, high-ranking military officers, parents of servicemen made speeches, wishing the conscripts safe and peaceful service.