Երդման հանդիսավոր արարողություն
10 Օգոստոսի, 2022 16:09ՀՀ հյուսիսարևելյան սահմաններն անառիկ պահող զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել երդման հանդիսավոր արարողություն։
Զինված ուժերի շարքերը համալրած նորակոչիկները երդվել են պատվով ծառայել և անձնվիրաբար պաշտպանել պետական սահմանները։ Խորհրդանշական օրը ելույթներ են ունեցել բարձրաստիճան զինվորականներ, զինծառայողների ծնողներ՝ մաղթելով նորակոչիկներին անվտանգ և խաղաղ ծառայություն։

Торжественная церемония присяги
10 Августа, 2022 16:09В одной из воинских частей, охраняющих северо-восточные границы Республики Армения, состоялась торжественная церемония присяги.
Призывники, поступившие в Вооруженные Силы, присягнули служить с честью и самоотверженно защищать государственные границы. В символический день с речами выступили высокопоставленные офицеры, родители военнослужащих, пожелавшие призывникам безопасной и мирной службы.