8 Օգոստոսի, 2022 21:21ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության աշխատակիցների ձեռնարկած մեծածավալ գործողությունների արդյունքում հայտնաբերվել, ՌՈ բաժիններ են տեղափոխվել ՀՀ ԶՈւ մի շարք պարտադիր ժամկետային և պայմանագրային զինծառայողներ, որոնք, խախտելով ՀՀ ՊՆ N հրամանը, օգտագործել են սմարթ հեռախոսներ, զինվորական ծառայության առօրյայից լուսանկարներ են ներբեռնել համացանց: Զինծառայողները ենթարկվել են կարգապահական պատասխանատվության:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հետամուտ է լինելու նմանօրինակ դեպքերի բացառմանը և կարգազանց զինծառայողներին ենթարկելու է պատասխանատվության:

8 August, 2022 21:21As a result of the large-scale operations carried out by the military police officers of the RA Defence Ministry, a number of conscripts and contract servicemen of the RA Armed Forces, who, in violation of RA Defence Ministry Order N, were found and transferred to RO departments, used smart phones, uploaded photos from the daily life of military service to the Internet. The servicemen were subjected to disciplinary responsibility.
The RA Ministry of Defense will pursue the exclusion of similar cases and will bring the disobedient servicemen to justice.