Երդման հանդիսավոր արարողություն
8 Օգոստոսի, 2022 16:40N զորամասում օգոստոսի 6-ին տեղի է ունեցել երդման հանդիսավոր արարողություն: Հայոց բանակի շարքերը համալրած նորակոչիկները երդվել են անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին և պատվով պաշտպանել հայրենի երկրի սահմանները:
Երդման արարողությանը ներկա էին նաև նորակոչիկների ծնողներն ու հարազատները: «Հպարտ եմ, որ որդիս ծառայում է Հայոց բանակում, և վստահ, որ հայրենի հողի ամուր պաշտպան եմ դաստիարակել»,- նշել է նորակոչիկներից մեկի մայրը:

Торжественная церемония присяги
8 Августа, 2022 16:406 августа в воинской части N состоялась торжественная церемония присяги. Призывники, вступившие в ряды армянской армии, поклялись самоотверженно служить и с честью защищать границы своей Родины.
"Я горжусь тем, что мой сын служит в армянской армии, и я уверена, что вырастила сильного защитника своей родины", - сказала мать одного из призывников.