Երդման հանդիսավոր արարողություն
8 Օգոստոսի, 2022 16:40N զորամասում օգոստոսի 6-ին տեղի է ունեցել երդման հանդիսավոր արարողություն: Հայոց բանակի շարքերը համալրած նորակոչիկները երդվել են անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին և պատվով պաշտպանել հայրենի երկրի սահմանները:
Երդման արարողությանը ներկա էին նաև նորակոչիկների ծնողներն ու հարազատները: «Հպարտ եմ, որ որդիս ծառայում է Հայոց բանակում, և վստահ, որ հայրենի հողի ամուր պաշտպան եմ դաստիարակել»,- նշել է նորակոչիկներից մեկի մայրը:

Solemn oath ceremony
8 August, 2022 16:40On August 6, a solemn oath ceremony was held in the N military unit. The conscripts who joined the Armenian army swore to selflessly serve the Motherland and defend the borders of their homeland with honor.
"I am proud that my son is serving in the Armenian army, and I am sure I have raised a strong defender of his homeland," said the mother of one of the conscripts.