Մասնագիտական հավաք-պարապմունքներ
6 Օգոստոսի, 2022 14:19ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող միջոցառումների համակարգված լուսաբանման և տեղեկատվական աշխատանքների արդյունավետության բարձրացման նպատակով օգոստոսի 5-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել են զորամիավորումների բարոյահոգեբանական ապահովման խմբերի անձնակազմերի հավաք-պարապմունքներ։
Պարապմունքների ընթացքում զինծառայողներին ուսուցանվել են տեղեկատվական անվտանգության ապահովման, գաղտնիության ռեժիմի պահպանման կարգը, զինված ուժերի գործունեության լուսաբանման կազմակերպման առանձնահատկությունները։ Դասախոսություններով հանդես են եկել ՊՆ մամուլի քարտուղար Ա․ Թորոսյանը, ԶՈւ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ, գնդապետ Ս․ Ստեփանյանը և այլք։
Տեսական և գործնական առաջադրանքների միջոցով ստուգվել են զինծառայողների մասնագիտական կարողությունները։

6 August, 2022 14:19In order to systematically cover the activities carried out in the Armed Forces of the Republic of Armenia and to increase the effectiveness of informational work, on August 5, trainings were held in the administrative complex of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia for the personnel of the moral and psychological support groups of army corps.
During the training, the servicemen were taught the procedure for ensuring information security, maintaining the confidentiality regime, and the peculiarities of organizing coverage of the activities of the Armed Forces.
Lectures were delivered by the press secretary of the Ministry of Defence A. Torosyan, head of the Department of Morale and Psychological Support of the Armed Forces, Colonel S. Stepanyan and others.
The professional abilities of military servicemen were tested through theoretical and practical tasks.