Մասնագիտական հավաք-պարապմունքներ
6 Օգոստոսի, 2022 14:19ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող միջոցառումների համակարգված լուսաբանման և տեղեկատվական աշխատանքների արդյունավետության բարձրացման նպատակով օգոստոսի 5-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել են զորամիավորումների բարոյահոգեբանական ապահովման խմբերի անձնակազմերի հավաք-պարապմունքներ։
Պարապմունքների ընթացքում զինծառայողներին ուսուցանվել են տեղեկատվական անվտանգության ապահովման, գաղտնիության ռեժիմի պահպանման կարգը, զինված ուժերի գործունեության լուսաբանման կազմակերպման առանձնահատկությունները։ Դասախոսություններով հանդես են եկել ՊՆ մամուլի քարտուղար Ա․ Թորոսյանը, ԶՈւ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ, գնդապետ Ս․ Ստեփանյանը և այլք։
Տեսական և գործնական առաջադրանքների միջոցով ստուգվել են զինծառայողների մասնագիտական կարողությունները։

6 Августа, 2022 14:19В целях повышения эффективности информационной работы и систематического освещения деятельности Вооруженных Силах РА , 5 августа в административном комплексе Министерства обороны Республики Армения были проведены занятия для личного состава групп морально-психологической поддержки армейских корпусов.
В ходе занятия военнослужащие были обучены порядку обеспечения информационной безопасности, соблюдения режима конфиденциальности, особенностям организации освещения деятельности Вооруженных Сил.
С лекциями выступили пресс-секретарь Министерства обороны А. Торосян, начальник управления морально-психологического обеспечения Вооруженных Сил полковник С. Степанян и другие.
С помощью теоретических и практических заданий были проверены профессиональные способности военнослужащих.