4 Օգոստոսի, 2022 17:10Օգոստոսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը քնած ժամանակ հանկարծամահ է եղել ՀՀ ՊՆ N զորամասի եռամսյա վարժական հավաքի մասնակից, պահեստազորային շարքային Ատոմ Ռազմիկի Հարությունյանը (ծնվ. 1978թ.)։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Ատոմ Հարությունյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն՝ մահվան պատճառը պարզելու համար։

4 Августа, 2022 17:10Атом Размикович Арутюнян (1978 г.р.), участник трехмесячного учебно-тренировочного сбора воинской части N Министерства обороны РА, рядовой запаса, внезапно скончался во сне в ночь с 3-4 августа.
Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую скорбь в связи с утратой и выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам Атома Арутюняна.
Назначена судебно-медицинская экспертиза для установления причины смерти.