Զինվորական երդման արարողություն
4 Օգոստոսի, 2022 16:58Օրերս անցկացվել է N զորամասի շարքերը համալրած նորակոչիկների զինվորական երդման հանդիսավոր արարողությունը: Նորակոչիկները երդվել են անձնվիրաբար ծառայել Հայրենիքին, անվերապահորեն կատարել հրամանատարների հրամանները, լինել Հայոց բանակի արժանի զինվորներ և և պատվով պաշտպանել հայրենի երկրի սահմանները:
Քաղաքային պանթեոնում անցկացված միջոցառմանը ներկա են եղել զորամասի հրամանատարական կազմը, տեղական ինքնակառավարման մարմինների և հոգևոր դասի ներկայացուցիչներ, զինծառայողների հարազատներ։

4 August, 2022 16:58The other day, a solemn oath ceremony was held for the conscripts who joined the military unit N. The conscripts swore to selflessly serve the Motherland, unconditionally follow the orders of their commanders, be worthy soldiers of the Armenian army and defend the borders of their homeland with honor.
The event held in the city pantheon was attended by the command staff of the military unit, representatives of local self-government bodies and the clergy, relatives of servicemen.