Անվտանգության օր զորամասում
1 Օգոստոսի, 2022 17:35N զորամիավորման զորամասերից մեկում օգոստոսի 1-ին անցկացվել են «Զինվորական ծառայության անվտանգության ապահովումը» թեմայով պարապմունքներ։
Բացազատված ուսումնական կետերում զինծառայողներին ուսուցանվել են սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի, զենք-զինամթերքի շահագործման և կիրառման, առաջին բուժօգնության կազմակերպման կանոնները, ինչպես նաև ծառայողական անվտանգ միջավայրի ապահովման ընդհանուր դրույթներն ու առանձնահատկությունները:

Safety day in the military unit
1 August, 2022 17:35On August 1, in one of the military units of the N army corp, trainings on "Safety of the Military Service" were held.
In the presented training points, the servicemen were taught the rules of operation and use of weapons, military equipment, and ammunition, the organization of first aid, as well as the general provisions and features of ensuring a safe service environment.