ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն այցելել է N զորամաս
28 Հուլիսի, 2022 16:50Հուլիսի 27-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն աշխատանքային այցով եղել է հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված N զորամասում:
ԶՈւ ԳՇ պետը հետևել է պլանավորված միջոցառումների կատարման, սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի պահպանման ու սպասարկման ամենօրյա աշխատանքների ընթացքին, այցելել մարտական հենակետեր։ Զորամիավորման հրամանատարը ներկայացրել է օպերատիվ իրավիճակը տվյալ գոտում, զեկուցել կատարված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքների մասին:
Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը ցուցումներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների հրամանատարներին, ինչպես նաև զրուցել նորակոչիկ զինծառայողների հետ։

The Chief of the General Staff of the RA Armed Forces visited the N military unit
28 July, 2022 16:50On July 27, Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, Major General Edward Asryan paid a working visit to the N military unit located in the southeast direction.
The head of the General Staff of the Armed Forces observed the daily activities of the implementation of the planned events, storage and maintenance of weapons and military equipment, and visited the combat positions. The commander of the army corp presented the operational situation in the given zone, reported on the engineering and fortification works.
Major General Edward Asryan gave instructions to the commanders of the responsible subdivisions, and also talked with conscripts.