Ռազմական ոստիկանությունում ամփոփվել են կատարված աշխատանքների արդյունքները
25 Հուլիսի, 2022 18:01Հուլիսի 23-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են 2022 թ․ առաջին կիսամյակում կատարված աշխատանքների արդյունքները:
Զեկույցներով հանդես են եկել ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալները, շտաբի պետը, այլ պաշտոնատար անձինք:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները, ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը հանձնարարականներ է տվել զորամասերում հանցագործությունների նախականխմանը, կանխմանը և բացահայտմանն ուղղված միջոցառումների ակտիվացման վերաբերյալ, կարևորել միասնական ուժերով կարգապահության ամրապնդմանը միտված զորամաս-ռազմական ոստիկանություն սերտ համագործակցությունը:

The military police summarized the results of the work performed
25 July, 2022 18:01On July 23, a meeting was held at the Military Police of the RA Ministry of Defence, during which the results of the work performed in the first half of 2022 were summarized.
Reports were made by the deputy chiefs of the military police, the head of staff, and other officials.
Summarizing the results of the consultation, the head of the Military Police of the Ministry of Defence, Major General Ashot Zakaryan gave instructions on starting measures aimed at the prevention and detection of crimes in the military units, to emphasize the military unit-military police close cooperation aimed at strengthening discipline with joint forces.