Ռազմական ոստիկանությունում ամփոփվել են կատարված աշխատանքների արդյունքները
25 Հուլիսի, 2022 18:01Հուլիսի 23-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են 2022 թ․ առաջին կիսամյակում կատարված աշխատանքների արդյունքները:
Զեկույցներով հանդես են եկել ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալները, շտաբի պետը, այլ պաշտոնատար անձինք:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները, ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը հանձնարարականներ է տվել զորամասերում հանցագործությունների նախականխմանը, կանխմանը և բացահայտմանն ուղղված միջոցառումների ակտիվացման վերաբերյալ, կարևորել միասնական ուժերով կարգապահության ամրապնդմանը միտված զորամաս-ռազմական ոստիկանություն սերտ համագործակցությունը:

Военная полиция подвела итоги проделанной работы
25 Июля, 2022 18:0123 июля в Военной полиции МО РА состоялось совещание, в ходе которого были подведены итоги работ, выполненных в первом полугодии 2022 года.
С докладами выступили заместители начальника военной полиции, начальник штаба и другие должностные лица.
Подводя итоги совещания, начальник военной полиции МО, генерал-майор Ашот Закарян дал поручения об активизации мероприятий по предупреждению и раскрытию преступлений в воинских частях, отметил важность тесного сотрудничества воинской части и военной полиции, направленного на укрепление дисциплины едиными силами.