18 Հուլիսի, 2022 16:33N զորամիավորումում ամփոփվել են 2022 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակում իրականացված աշխատանքների արդյունքները։
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալները և ենթակա զորամասերի հրամանատարները զեկուցել են կատարված աշխատանքների, մարտական պատրաստականության, մարտական հերթապահության կազմակերպման, թիկունքային և տեխնիկական ծառայությունների վիճակի վերաբերյալ, նշել բացթողումներն ու առկա խնդիրները, դրանց լուծման հնարավոր ուղիները:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները, զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Ա․ Բուդաղյանը տվել է համապատասխան հանձնարարականներ առաջիկա աշխատանքների կատարման վերաբերյալ։

18 Июля, 2022 16:33В армейском корпусе N подведены итоги работ, проведенных в первом семестре 2022 учебного года.
Заместители командиров армейских корпусов и командиры подчиненных воинских частей доложили о проделанной работе, боевой готовности, организации боевого дежурства, состоянии тыла и технических служб, отметили недостатки и имеющиеся проблемы, предложили возможные пути их решения.
Подводя итоги совещания, командир воинской части генерал-майор А.Будагян дал соответствующие указания относительно выполнения предстоящих работ.