18 Հուլիսի, 2022 16:33N զորամիավորումում ամփոփվել են 2022 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակում իրականացված աշխատանքների արդյունքները։
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալները և ենթակա զորամասերի հրամանատարները զեկուցել են կատարված աշխատանքների, մարտական պատրաստականության, մարտական հերթապահության կազմակերպման, թիկունքային և տեխնիկական ծառայությունների վիճակի վերաբերյալ, նշել բացթողումներն ու առկա խնդիրները, դրանց լուծման հնարավոր ուղիները:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները, զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Ա․ Բուդաղյանը տվել է համապատասխան հանձնարարականներ առաջիկա աշխատանքների կատարման վերաբերյալ։

Summary of the results
18 July, 2022 16:33The results of the works carried out in the first semester of the 2022 academic year were summarized in the N army corp.
The deputy commanders of the army corp and the commanders of the subordinate military units reported on the work done, combat readiness, organization of combat duty, the state of the rear and technical services, noted the shortcomings and existing problems, and suggested possible ways to solve them.
Summing up the results of the consultation, the commander of the military unit, Major General A. Budaghyan gave relevant instructions regarding the implementation of the upcoming works.