Արամ Թորոսյանը՝ ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար
1999-2009թթ. սովորել եւ գերազանցությամբ ավարտել է ք. Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան թ. 139 միջնակարգ դպրոցը:
2009-2013թթ. սովորել է Երևանի պետական համալսարանի փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետի փիլիսոփայության բաժնում:
2011-2013թթ. աշխատել է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի Արխիվի և արխիվագիտության բաժնում՝ որպես լաբորանտ:
2013-2015թթ. ծառայել է Պաշտպանության բանակի N պաշտպանական շրջանում: Ծառայության տարիներին, որպես պաշտպանական շրջանի սերժանտական խորհրդի նախագահ և ՊԲ «Մարտիկ» պաշտոնաթերթի արտահաստիքային թղթակից, պարգևատրվել է պատվոգրերով, շնորհակալագրերով և գերատեսչական կրծքանշաններով:
2015-2017թթ. սովորել է Երևանի պետական համալսարանի փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետի մագիստրատուրայում:
2015-2016թթ. շարունակել է աշխատանքը Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի արխիվի և արխիվագիտության բաժնում՝ որպես լաբորանտ:
2017թ. փոխադրվել է Մատենադարանի կայքէջի խմբագրի և Մատենադարանի հանրային կապերի համակարգողի պաշտոնին:

Арам Торосян, пресс-секретарь Министерства обороны РА
1999-2009 учился в средней школе N139 имени Карена Демирчяна города Еревана и окончил ее с отличием.
2009-2013 гг. учился в Ереванском государственном университете, факультет философии и психологии, отделение философии.
2011-2013 гг. работал лаборантом в отделе архивов и архивных исследований Матенадарана имени Месропа Маштоца.
2013-2015 гг. за время службы в должности председателя Совета сержантов оборонительного района и внештатного корреспондента официальной газеты Армии обороны «Мартик» награжден почетными грамотами, благодарностями и нагрудными значками Министерства обороны Республики Армения, командующим Армией обороны, командирами армейского корпуса и воинской части, НПО.
2015-2017 гг. учился в Ереванском государственном университете, факультет философии и психологии, магистр.
2015-2016 гг. продолжил работу в архиве и архивном отделе Матенадарана им. Месропа Маштоца в должности лаборанта.
В 2017 году был повышен до должности редактора сайта Матенадарана и координатора по связям с общественностью Матенадарана.
В 2018 году назначен временно исполняющим обязанности директора Матенадаран-Гандзасарского научно-культурного центра.
2019-2022 гг. был назначен на должность директора Матенадаран-Гандзасарского научно-культурного центра.