Իրազեկման այց զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության տարածքային ստորաբաժանում
1 Հուլիսի, 2022 16:35Մարդու իրավունքների պաշտպանության ազգային ռազմավարության գործողությունների ծրագրի շրջանակում հուլիսի 1-ին պաշտպանության նախարարության մարդու իրավունքների և բարեվարքության կազմակերպման կենտրոնի աշխատակիցներն այցելել են ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Կոտայքի մարզի տարածքային ստորաբաժանում։
Այցելության ընթացքում ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի աշխատակիցները հետևել են զորակոչի ընթացքին, զրուցել զորակոչիկների հետ, իրազեկել նրանց իրավունքների և պարտականությունների մասին։

Awareness visit to the territorial unit of the conscription and mobilization service
1 July, 2022 16:35As part of the action plan of the national strategy for the protection of human rights, on July 1, the employees of the Center for the Organization of Human Rights and Ethics of the Ministry of Defence visited the territorial unit of the military conscription and mobilization service of the Ministry of Defence of Kotayk region.
During the visit, the employees of the Center for Human Rights and Ethics of the Ministry of Defence followed the process of conscription, talked with the conscripts, informed them about their rights and responsibilities.