Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հյուսիսարևելյան սահմանագոտի
17 Հունիսի, 2022 23:54Հունիսի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է 2-րդ բանակային զորամիավորում։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը եղել է զորավարժարանում, որտեղ բացազատված ուսումնական կետերում զորամիավորման հրամանատարական կազմը ներկայացրել է առկա ժամանակակից տեխնիկական միջոցները, հայրենական արտադրության սարքերն ու դաշտային պայմաններում անձնակազմի կեցությունն ապահովելու նոր լուծումները։
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանը հետևել է մարտական հրաձգությամբ գումարտակային մարտավարական զորավարժությանը, որի ընթացքում խաղարկվել են հակահարձակողական մի շարք գործողություններ։
Զորավարժության ավարտին պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է անձնակազմին և լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած մի շարք զինծառայողների հանձնել խրախուսական պարգևներ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն այցելել է նաև հանրապետության հյուսիսարևելյան սահմանագոտի, եղել մարտական հենակետերում, հետևել ինժեներական աշխատանքների ընթացքին, հետաքրքրվել անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակով, կենցաղային պայմաններով, մատուցվող սննդի որակով, և զրուցել դիրքապահ զինծառայողների հետ։

Сурен Папикян посетил северо-восточную границу
17 Июня, 2022 23:5417 июня Министр обороны РА Сурен Папикян посетил 2-й армейский корпус. Глава Министерства обороны посетил полигон, где в развернутых учебных пунктах командный состав армейского корпуса представил существующие современные технические средства, оборудование отечественного производства и новые решения для обеспечения пребывания военнослужащих в полевых условиях.
Затем Сурен Папикян наблюдал за тактической подготовкой батальона с боевой стрельбой, в ходе которой был разыгран ряд контрнаступательных действий.
В конце подготовки Министр обороны поздравил военнослужащих и вручил ряд поощрительных наград военнослужащим, показавшим лучшие результаты.
Глава Минобороны также посетил северо-восточную границу республики, боевые позиции, проследил за ходом инженерных работ, поинтересовался морально-психологическим состоянием военнослужащих, условиями проживания, качеством подаваемого питания и пообщался с военнослужащими.