17 Հունիսի, 2022 17:01Հունիսի 16-ին և 17-ին ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադում անցկացվել են երկօրյա շտաբային մարզումներ։
Համաձայն նախնական առաջադրանքի՝ կատարվել են մարտական խնդիրների անհրաժեշտ ճշգրտումներ, հստակեցվել է փոխգործակցության կազմակերպման կարգը:
Մարզումները միտված էին շտաբային օղակի և աշխատանքային խմբերում ընդգրկված սպաների գործնական հմտությունների, գործողությունների պլանավորման կարողությունների զարգացմանը, ինչպես նաև կառավարման մարմինների աշխատանքների ներդաշնակմանը:

17 Июня, 2022 17:0116 и 17 июня в миротворческой бригаде Министерства обороны РА были проведены двухдневные штабные тренировки.
Согласно предварительному заданию, в боевые задачи были внесены необходимые корректировки, уточнен порядок организации взаимодействия.
Тренировки были направлены на развитие практических навыков, навыков планирования действий офицеров штабного звена и рабочих групп, а также на гармонизацию работы органов управления.