Անցկացվել է աշխատանքային խմբի հերթական նիստը
16 Հունիսի, 2022 16:03Հունիսի 16-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդին առընթեր ռադիոէլեկտրոնային պայքարի գծով աշխատանքային խմբի հերթական նիստը։
Նիստը վարել է ՀՀ ԶՈւ ԳՇ ռադիոէլեկտրոնային պայքարի զորքերի պետ, վարչության պետ, գնդապետ Արթուր Կումելովը: Քննարկվել են համագործակցության ծրագրով նախատեսված միջոցառումների իրականացման ընթացքը, հավաքական ուժերի ռադիոէլեկտրոնային պայքարի բաղադրիչների կատարելագործման ուղիները։ Նիստի ավարտին ստորագրվել է արձանագրություն կատարված աշխատանքների արդյունքների վերաբերյալ:

Состоялось очередное заседание рабочей группы
16 Июня, 2022 16:0316 июня в административном комплексе МО РА было проведено очередное заседание рабочей группы по радиоэлектронной борьбе при Совете министров обороны ОДКБ.
Заседание вел начальник боевых радиоэлектронных войск Генерального штаба ВС РА, начальник управления полковник Артур Кумелов. Обсужден ход реализации мероприятий, предусмотренных программой сотрудничества, пути совершенствования компонентов радиоэлектронной борьбы коллективных сил. По окончании заседания был подписан протокол о результатах проделанной работы.