Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Ֆրանսիայի համագործակցությանն առնչվող հարցեր
14 Հունիսի, 2022 09:28«Եվրոսատորի 2022» սպառազինության միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցելու նպատակով Փարիզում է գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորած պատվիրակությունը։
Հունիսի 13-ին կայացել է Կարեն Բրուտյանի և Ֆրանսիայի Հանրապետության զինված ուժերի նախարար Սեբաստիան Լեքորնի հանդիպումը, որի ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Ֆրանսիայի համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Issues related to the cooperation between Armenia and France in the field of defence were discussed
14 June, 2022 09:28The delegation headed by the RA Deputy Minister of Defence Karen Brutyan is in Paris to participate in the "Eurosator 2022" international arms exhibition.
On June 13, Karen Brutyan met with the Minister of the Armed Forces of the French Republic Sebastian Lecorn, during which a number of issues related to the cooperation between Armenia and France in the field of defence were discussed.