Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Ֆրանսիայի համագործակցությանն առնչվող հարցեր
14 Հունիսի, 2022 09:28«Եվրոսատորի 2022» սպառազինության միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցելու նպատակով Փարիզում է գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորած պատվիրակությունը։
Հունիսի 13-ին կայացել է Կարեն Բրուտյանի և Ֆրանսիայի Հանրապետության զինված ուժերի նախարար Սեբաստիան Լեքորնի հանդիպումը, որի ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Ֆրանսիայի համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Обсуждены вопросы, связанные с сотрудничеством Армении и Франции в сфере обороны
14 Июня, 2022 09:28Делегация во главе с заместителем министра обороны РА Кареном Брутяном находится в Париже для участия в международной выставке вооружений "Евросатор-2022".
13 июня Карен Брутян встретился с министром вооруженных сил Французской Республики Себастьяном Лекорном, в ходе которого был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества между Арменией и Францией в сфере обороны.