ՊԱՀՀ-ում մեկնարկել է «Զորամիավորումների կառավարում» վերապատրաստման դասընթացի երկրորդ հոսքը
13 Հունիսի, 2022 20:13Հունիսի 13-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալ¬սարանում տեղի է ունեցել ՀՀ ԶՈՒ օպերատիվ օղակի սպայական կազմի համար նախատեսված «Զորամիավորումների կառավարում» վերապատրաստման դասընթացի երկրորդ հոսքի մեկնարկի հանդիսավոր արարողությունը:
Դասընթացի նպատակներն են զարգացնել ուսումնառողների օպերատիվ մտածողությունը, օժանդակել նրանց արդյունավետ ներգրավմանը զորամիավորման մարտական և զորահավաքային պատրաստության, գործողությունների նախապատրաստման, վարման և կառավարման գործընթացներին, կատարելագործել սպաների գիտելիքներն օպերատիվ արվեստի, զորքերի կառավարման և շտաբերի ծառայության վերաբերյալ:

The second flow of the " Management of Military Units" training course has started at NDRU
13 June, 2022 20:13On June 13, the solemn ceremony of launching the second flow of the " Management of Military Units" training course for the officers of the RA Armed Forces operative unit took place at the National Defence Research University of the RA Ministry of Defence.
The aims of the course are to develop the operative thinking of the students, to support their effective involvement in the combat-mobilization training, preparation, conduct and management processes of the army corp, to improve the officers' knowledge in operative art, troop management and headquarters service.