Դասընթաց՝ ռազմական համալսարանի կուրսանտական կազմի համար
13 Հունիսի, 2022 20:11Հունիսի 13-ին ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի կուրսանտական կազմի համար անցկացվել է դասընթաց՝ «Կյանքի իրավունքը և պետության պարտավորությունը զինծառայողների կյանքի իրավունքի պաշտպանության հարցում» թեմայով:
Դասընթացը, որը վարել է ԵԽ միջազգային փորձագետ Սաշա Յանկովիչը, կազմակերպել էին ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնը և Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակը՝ «Մարդու իրավունքները և կանայք Հայաստանի զինված ուժերում - II փուլ» ծրագրի շրջանակներում։

Training for cadets of the military university
13 June, 2022 20:11On June 13, a course was held for the cadets of the Military University after V. Sargsyan on the topic “The right to life and the obligation of the state to protect the right to life of servicemen”․
The training, led by CE international expert Sasha Yankovich, was organized by the Human Rights and Integrity Center of the RA Ministry of Defence and the Yerevan Office of the Council of Europe within the framework of the program "Human Rights and Women in the Armenian Armed Forces - Phase II".