ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է կոլեգիայի նիստ
30 Մայիսի, 2022 15:31Մայիսի 30-ին, ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է կոլեգիայի նիստ, որի ընթացքում քննարկվել են զինվորական ծառայության գրավչության բարձրացման հետ կապված մի շարք հարցեր: Տեսակապի միջոցով կոլեգիայի նիստին մասնակցել են նաև բանակային զորամիավորումների հրամանատարները։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն իր խոսքում ընդգծել է, որ քննարկվող հարցը հույժ կարևոր է զինված ուժերի մարտունակության ամրապնդման համար, հավելելով, որ երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն այս խնդիրն իր ուշադրության կենտրոնում է պահում։ Սուրեն Պապիկյանը վստահեցրել է, որ արդեն տեսանելի ապագայում կարվեն մի շարք քայլեր, որոնք էապես կբարձրացնեն զինվորական, մասնավորապես՝ սպայական ծառայության գրավչությունը։
Պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների ելույթների արդյունքներով պաշտպանության նախարարը տվել է հանձնարարականներ՝ բարձրացված խնդիրների առնչությամբ ողջամիտ ժամկետներում և պատշաճ լուծումներ գտնելու վերաբերյալ։

A meeting of the board was held in the administrative complex of the RA Ministry of Defence
30 May, 2022 15:31On May 30, a board meeting chaired by Defence Minister Suren Papikyan was held in the administrative complex of the RA Ministry of Defence, during which a number of issues related to increasing the attractiveness of military service were discussed. The commanders of the army units also took part in the board meeting via video connection.
In his speech, the Defence Minister stressed that the above issue is vital for strengthening the combat effectiveness of the Armed Forces, adding that the country's military-political leadership puts a spotlight on this issue. Suren Papikyan assured that a number of steps will be taken in the near future, which will significantly increase the attractiveness of military, in particular, officer service.
Following the speeches of the heads of the responsible subdivisions, the Minister of Defence instructed on finding appropriate solutions to the issues raised within a reasonable time.