ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է կոլեգիայի նիստ
30 Մայիսի, 2022 15:31Մայիսի 30-ին, ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է կոլեգիայի նիստ, որի ընթացքում քննարկվել են զինվորական ծառայության գրավչության բարձրացման հետ կապված մի շարք հարցեր: Տեսակապի միջոցով կոլեգիայի նիստին մասնակցել են նաև բանակային զորամիավորումների հրամանատարները։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն իր խոսքում ընդգծել է, որ քննարկվող հարցը հույժ կարևոր է զինված ուժերի մարտունակության ամրապնդման համար, հավելելով, որ երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն այս խնդիրն իր ուշադրության կենտրոնում է պահում։ Սուրեն Պապիկյանը վստահեցրել է, որ արդեն տեսանելի ապագայում կարվեն մի շարք քայլեր, որոնք էապես կբարձրացնեն զինվորական, մասնավորապես՝ սպայական ծառայության գրավչությունը։
Պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների ելույթների արդյունքներով պաշտպանության նախարարը տվել է հանձնարարականներ՝ բարձրացված խնդիրների առնչությամբ ողջամիտ ժամկետներում և պատշաճ լուծումներ գտնելու վերաբերյալ։

В административном комплексе Министерства обороны РА состоялось заседание коллегии
30 Мая, 202230 мая в административном комплексе Министерства обороны РА под председательством министра обороны Сурена Папикяна состоялось заседание коллегии, в ходе которого был обсужден ряд вопросов, связанных с повышением привлекательности военной службы. В заседании по видеосвязи также приняли участие командиры армейских частей.
В своем выступлении министр обороны подчеркнул, что обсуждаемый вопрос имеет большое значение для укрепления боеспособности ВС, добавив, что военно-политическое руководство страны уделяет этому вопросу особое внимание. Сурен Папикян заверил, что в ближайшее время будет предпринят ряд шагов, которые значительно повысят привлекательность военной, в частности, офицерской службы.
По итогам выступлений руководителей ответственных подразделений Министр обороны поручил в разумные сроки найти надлежащие пути решения поставленных вопросов.