ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը հարգանքի տուրք է մատուցել Սարդարապատի ճակատամարտի հերոսների հիշատակին
28 Մայիսի, 2022 12:33Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի, ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության և Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ Հանրապետության տոնի կապակցությամբ այցելել է Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր:
Միջոցառման մասնակիցները ծաղկեպսակներ և ծաղիկներ են դրել Սարդարապատի ճակատամարտի հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին և հարգանքի տուրք մատուցել նրանց հիշատակին:
ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը Սարդարապատի հուշահամալիր, Հայոց ազգագրության թանգարանում ներկա է գտնվել նաև պետական պարգևների հանձնման արարողությանը:

Высшее руководство страны воздало дань уважения памяти героев Сардарапатской битвы
28 Мая, 2022 12:33Премьер-министр Никол Пашинян вместе с президентом Республики Армения Ваагном Хачатуряном, председателем Национального Собрания Армении Аленом Симоняном, представителями высшего руководства страны и руководителями аккредитованных в Республике Армения дипломатических ведомств по случаю Праздника Республики посетил Мемориальный комплекс Сардарапата.
Участники церемонии возложили венки и цветы к увековечивающему память героев Сардарапатской битвы памятнику и воздал дань уважения.
Премьер-министр в Национальном музее этнографии армян присутствовал на церемонии вручения государственных наград.