ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը հարգանքի տուրք է մատուցել Սարդարապատի ճակատամարտի հերոսների հիշատակին
28 Մայիսի, 2022 12:33Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի, ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության և Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ Հանրապետության տոնի կապակցությամբ այցելել է Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր:
Միջոցառման մասնակիցները ծաղկեպսակներ և ծաղիկներ են դրել Սարդարապատի ճակատամարտի հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին և հարգանքի տուրք մատուցել նրանց հիշատակին:
ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը Սարդարապատի հուշահամալիր, Հայոց ազգագրության թանգարանում ներկա է գտնվել նաև պետական պարգևների հանձնման արարողությանը:

Leadership of the Republic of Armenia honors the memory of the heroes of the Battle of Sardarapat
28 May, 2022 12:33On the occasion of the Republic Day, Prime Minister Nikol Pashinyan together with President Vahagn Khachaturyan, President of the National Assembly Alen Simonyan, top leadership of the Republic of Armenia and diplomatic missions accredited in Armenia visited the Memorial Complex of Sardarapat Battle.
Nikol Pashinyan laid a wreath at the memorial to the heroes of the Battle of Sardarapat and paid tribute to their memory.
The Prime Minister also attended the state awards ceremony at the Sardarapat Memorial, Museum of Armenian Ethnography.