ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ ուժերի հրամանատարին
27 Մայիսի, 2022 14:56Մայիսի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Արցախում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը:
Գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովը ՀՀ պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել Արցախում ՌԴ խաղաղապահ ստորաբաժանման պատասխանատվության գոտում տիրող իրավիճակը և ընթացիկ զարգացումները:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանն ուղղված Ռուսաստանի Դաշնության ջանքերը, ինչպես նաև Արցախում ՌԴ խաղաղապահ առաքելության ընթացքն ու արդյունավետությունը:

The RA Minister of Defence receives the Commander of the Russian Peacekeeping Forces in Artsakh
27 May, 2022 14:56On May 27, RA Minister of Defence Suren Papikyan received Commander of the Russian Federation Peacekeeping Forces in Artsakh, Major General Andrey Volkov. Attaché on Defence Affairs of the Russian Embassy in Armenia, Colonel Igor Shcherbakov also took part in the meeting.
Major General Andrey Volkov briefed the RA Minister of Defence on the situation in the area of responsibility of the Russian peacekeeping unit in Artsakh and the current developments.
The interlocutors highly praised the efforts of the Russian Federation to stabilize the military-political situation in the region, as well as the process and effectiveness of the Russian peacekeeping mission in Artsakh.