Շարունակվում է Սուրեն Պապիկյանի այցը 3-րդ բանակային զորամիավորում
20 Մայիսի, 2022 19:25Սուրեն Պապիկյանը զորամասերից մեկում ծանոթացել է ստորաբաժանումների շտաբային և զորանոցային շինությունների վերանորոգման ընթացքին, զորամասի հրամանատարական կազմին հանձնարարականներ տվել շինարարական աշխատանքները պատշաճ մակարդակով և ժամանակին կատարելու վերաբերյալ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը զորամասի հուշապատի մոտ հարգանքի տուրք է մատուցել 44-օրյա պատերազմում զոհված հերոսների հիշատակին, այնուհետև ուղևորվել հանրապետության հյուսիսային սահմանագիծ, շրջել մարտական դիրքերում, զրուցել մարտական հերթապահություն իրականացնող ժամկետային և պայմանագրային զինծառայողների հետ։ Պաշտպանության նախարարը պարգևատրել է ծառայության ընթացքում առավել աչքի ընկած զինծառայողներին։
Դիրքապահների հետ զրույցի ընթացքում Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է զինվորական ծառայության գրավչության բարձրացմանը միտված՝ պետության կողմից մշակվող սոցիալական, մասնավորապես՝ բնակարանային ապահովման ծրագրերը, ինչպես նաև արդեն ընթացքում գտնվող և առաջիկայում մեկնարկող բարեփոխումները, որոնք կոչված են էապես բարձրացնել զինված ուժերի մարտական պատրաստության մակարդակը։

Визит Сурена Папикяна в 3-й армейский корпус продолжается
20 мая в рамках рабочего визита в 3-й армейский корпус министр обороны РА Сурен Папикян посетил ряд воинских частей и боевых позиций, подчиненных армейскому корпусу.
В одной из воинских частей Сурен Папикян ознакомился с процессом ремонта зданий штаба и казарм подразделений, дал командному составу воинской части поручения относительно выполнения строительных работ на должном уровне и в срок.
Глава Минобороны почтил память героев, погибших в 44-дневной войне, у мемориальной стены воинской части, затем направился к северной границе республики, обошел боевые позиции, пообщался с военнослужащими-контрактниками. Министр обороны наградил наиболее отличившихся за время службы военнослужащих.
В ходе беседы с военнослужащими Сурен Папикян представил разрабатываемые государством социальные, в частности жилищные, программы, направленные на повышение привлекательности военной службы, а также находящиеся в процессе и стартующие в ближайшее время реформы, призванные существенно повысить уровень боевой подготовки Вооруженных Сил.