Իրազեկման այց Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան
20 Մայիսի, 2022 19:23ՀՀ կառավարության որոշմամբ հաստատված Երեխայի իրավունքների պաշտպանության 2022 թվականի տարեկան ծրագրով նախատեսված միջոցառումների շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի իրավական հարցերով օգնական Մանե Մարկոսյանը և ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կազմակերպման կենտրոնի ներկայացուցիչներն այցելել են Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան:
Այցելության նպատակն էր զինծառայողների իրավունքների և պարտականությունների վերաբերյալ վարժարանի սաների իրազեկվածության բարձրացումը:
Հանդիպման ընթացքում ՊՆ ներկայացուցիչներն անդրադարձել են զինծառայողների իրավունքների պաշտպանության մեխանիզմներին և ռազմական կրթության գրավչության բարձրացման ուղղությամբ իրականացվող բարեփոխումներին:

20 May, 2022 19:23Within the framework of the events envisaged by the 2022 Annual Program for the Protection of Children’s Rights, approved by the RA Government, Mane Markosyan, Assistant to the Minister of Defence for Legal Affairs and the representatives of the Center for Human Rights and Ethics of the Ministry of Defence, visited the Monte Melkonyan Military College.
The purpose of the visit was to raise awareness among the students of the College about the rights and responsibilities of the servicemen.
During the meeting, the representatives of the Ministry of Defence spoke about the mechanisms of protection of the rights of servicemen, the reforms carried out to increase the attractiveness of military education.