Վրաստանի ՊՆ ներկայացուցիչներն այցելել են ռազմական համալսարան
20 Մայիսի, 2022 15:51Աշխատանքային այցով Հայաստանում է Վրաստանի պաշտպանության ուժերի պատրաստության և ռազմական կրթության ու պաշտպանության նախարարության անձնակազմի կառավարման վարչությունների պատվիրակությունը։
Մայիսի 19-ին պատվիրակության անդամներին ընդունել է ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության ամրապնդման կազմակերպման կենտրոնի պետ, գնդապետ Գևորգ Մարտիրոսյանը։
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է պաշտպանության բնագավառում հայ-վրացական համագործակցության շարունակականության ապահովումը և փորձի փոխանակումը բարեվարքության ամրապնդման ոլորտում: Քննարկվել են զինված ուժերում բարեվարքության ամրապնդման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները, հետագա քայլերը և համագործակցության հնարավորությունները
Պատվիրակության անդամներն այցելել են նաև ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան, ծանոթացել «Լավ կառավարում և բարեվարքության ամրապնդում» առարկայի դասավանդման ծրագրի ներդրման գործընթացին և մեթոդաբանությանը:

Representatives of the Georgian Defence Ministry visit the military university
20 May, 2022 15:51On May 19, the members of the delegation were received by Colonel Gevorg Martirosyan, Head of the Center for Strengthening Human Rights and Morality of the RA Ministry of Defence.
During the meeting, the importance of ensuring the continuation of the Armenian-Georgian cooperation in the field of defence, the exchange of experience in the field of strengthening morality was stressed. The work done to strengthen morality in the Armed Forces, further steps, and opportunities for cooperation were discussed.
The members of the delegation also visited the V. Sargsyan Military University of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, got acquainted with the process and methodology of implementing the "Good Governance - Strengthening Morality" teaching program.