Վրաստանի ՊՆ ներկայացուցիչներն այցելել են ռազմական համալսարան
20 Մայիսի, 2022 15:51Աշխատանքային այցով Հայաստանում է Վրաստանի պաշտպանության ուժերի պատրաստության և ռազմական կրթության ու պաշտպանության նախարարության անձնակազմի կառավարման վարչությունների պատվիրակությունը։
Մայիսի 19-ին պատվիրակության անդամներին ընդունել է ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության ամրապնդման կազմակերպման կենտրոնի պետ, գնդապետ Գևորգ Մարտիրոսյանը։
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է պաշտպանության բնագավառում հայ-վրացական համագործակցության շարունակականության ապահովումը և փորձի փոխանակումը բարեվարքության ամրապնդման ոլորտում: Քննարկվել են զինված ուժերում բարեվարքության ամրապնդման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները, հետագա քայլերը և համագործակցության հնարավորությունները
Պատվիրակության անդամներն այցելել են նաև ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան, ծանոթացել «Լավ կառավարում և բարեվարքության ամրապնդում» առարկայի դասավանդման ծրագրի ներդրման գործընթացին և մեթոդաբանությանը:

Представители МО Грузии посетили Военный университет
20 Мая, 2022 15:51С рабочим визитом в Армении находится делегация управлений по подготовке сил обороны Грузии и управлению персоналом Министерства военного образования и обороны.
19 мая членов делегации принял начальник Центра организации прав человека и добропорядочности МО РА, полковник Геворг Мартиросян.
В ходе встречи была подчеркнута важность обеспечения продолжения армяно-грузинского сотрудничества в сфере обороны, обмена опытом в сфере укрепления нравственности. Обсуждались проделанная работа по укреплению нравственности в Вооруженных Силах, дальнейшие шаги и возможности сотрудничества.
Члены делегации также посетили Военный университет им. В. Саркисяна Министерства обороны Республики Армения, ознакомились с процессом и методикой реализации учебной программы "Хорошее управление – укрепление добропорядочности".