16 Մայիսի, 2022 17:29ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը՝ «Հայտեք» կիբեռանվտանգության կենտրոնի հետ համատեղ, զինված ուժերի կարիքների համար տեղեկատվական հաղորդակցային տեխնոլոգիաների և բարձր տեխնոլոգիաների մասնագետների արդի տեխնոլոգիաների խմբում զինվորական ծառայության նշանակելու ընտրության նպատակով հայտարարում է մրցույթ:
Մրցույթին կարող են մասնակցել 2022թ․ ամառային զորակոչին ենթակա զորակոչիկները` հետևյալ մասնագիտություններով՝ ծրագրավորում, ցանցային/համակարգային ադմինիստրացիա, կիբեռանվտանգություն:
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող զորակոչիկները մինչև 2022թ․-ի հունիսի 19-ը ներառյալ կարող են գրանցվել atmk.mil.am կայքում:

The Ministry of Defence of the Republic of Armenia, in cooperation with the "High-tech" Cyber Security Center, announces a competition to select an appointment for military service in the group of modern technologies specialists of information communication technologies and high technologies for the needs of the Armed Forces.
The competition is open to conscripts subject to the 2022 summer conscription in the following specialties: programming, network / system administration, cyber security.
Conscripts wishing to participate in the competition can register at atmk.mil.am until June 19, 2022 inclusive.