Ցուցադրական զորավարժություն՝ մարտական հրաձգությամբ
12 Մայիսի, 2022 17:12N զորամիավորման ստորաբաժանումների ներգրավմամբ մայիսի 11-ին անցկացվել է գումարտակային ցուցադրական զորավարժություն՝ մարտական հրաձգությամբ։
Խաղարկվել են պաշտպանական և հակահարձակողական բնույթի մարտավարական դրվագներ։ Ըստ զորավարժության սցենարի՝ հրաձգային ստորաբաժանումները, լեռնային պայմաններում պաշտպանությունից անցնելով հարձակման, գրավել են կարևոր բարձունքներ, բարելավել դիրքերը և կազմակերպել դրանց պաշտպանությունը մինչև հիմնական ուժերի մոտենալը։
Զորավարժության մասնակիցները կատարելագործել են մասնագիտական գիտելիքները, գործնական հմտությունները և գործողությունների ներդաշնակման կարողությունները, ստուգվել են հրամանատարների՝ մարտի նախապատրաստման և կրակի կառավարման գիտելիքները:

Demonstrative military training with combat shooting
12 May, 2022 17:12On May 11, a demonstrative battalion military training with combat shooting was held with the involvement of the subdivisions of the N army corp.
Defencive and counter-offensive tactical actions were carried out. According to the training scenario, the rifle subdivisions, passing from defence to attack in mountainous conditions, captured significant heights, improved their positions, organized their defence until the main forces approached.
The participants of the exercise improved their professional knowledge, practical skills, coordination skills, the commanders' knowledge of combat preparation and fire management was tested.