Պաշտպանության նախարարն այցելել է ռազմական ոստիկանություն
11 Մայիսի, 2022 17:47Օրերս լրացել է ռազմական ոստիկանության կազմավորման 30-ամյակը։ Հոբելյանական օրվա առթիվ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մայիսի 11-ին այցելել է ռազմական ոստիկանություն:
Շնորհավորելով ստորաբաժանման ղեկավարությանն ու աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ՝ Սուրեն Պապիկյանը կարևորել է զինված ուժերում կարգապահության ամրապնդման և իրավակարգի ապահովման գործում ռազմական ոստիկանության դերն ու նշանակությունը:
Ծառայողական պարտականությունների բարեխիղճ կատարման և օրինակելի ծառայության համար ռազմական ոստիկանության մի շարք աշխատակիցներ պարգևատվել են պատվոգրերով և գերատեսչական մեդալներով:

The Minister of Defence visits the military police
11 May, 2022 17:47It was the 30th anniversary of the formation of the military police recently. On the occasion of the anniversary day, the RA Minister of Defence Suren Papikyan visited the military police on May 11.
Congratulating the leadership and employees of the subdivision on the professional holiday, Suren Papikyan highlighted the role and significance of the military police in strengthening discipline and ensuring law and order in the Armed Forces.
A number of military police officers were awarded diplomas and departmental medals for conscientious performance of official duties and exemplary service.