Պաշտպանության նախարարն այցելել է ռազմական ոստիկանություն
11 Մայիսի, 2022 17:47Օրերս լրացել է ռազմական ոստիկանության կազմավորման 30-ամյակը։ Հոբելյանական օրվա առթիվ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մայիսի 11-ին այցելել է ռազմական ոստիկանություն:
Շնորհավորելով ստորաբաժանման ղեկավարությանն ու աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ՝ Սուրեն Պապիկյանը կարևորել է զինված ուժերում կարգապահության ամրապնդման և իրավակարգի ապահովման գործում ռազմական ոստիկանության դերն ու նշանակությունը:
Ծառայողական պարտականությունների բարեխիղճ կատարման և օրինակելի ծառայության համար ռազմական ոստիկանության մի շարք աշխատակիցներ պարգևատվել են պատվոգրերով և գերատեսչական մեդալներով:

Министр обороны посетил военную полицию
11 Мая, 2022 17:47На днях исполнилось 30 лет со дня формирования военной полиции. По случаю юбилейного дня, 11 мая министр обороны РА Сурен Папикян посетил военную полицию.
Поздравив руководство и сотрудников подразделения с профессиональным праздником, Сурен Папикян отметил важность роли и значения военной полиции в укреплении дисциплины и обеспечении правопорядка в Вооруженных силах.
За добросовестное исполнение служебных обязанностей и образцовую службу ряд сотрудников военной полиции награждены грамотами и ведомственными медалями.