Անցկացվել է մարտավարական զորավարժություն
11 Մայիսի, 2022 17:22Մայիսի 11-ին N զորամիավորումում անցկացվել է գումարտակի մարտավարական զորավարժություն՝ մարտական հրաձգությամբ։
Ըստ զորավարժության սցենարի՝ անձնակազմը վարել է հարձակողական մարտ, ոչնչացրել պայմանական հակառակորդի հիմնական խմբավորումներն ու սպառազինությունը և զբաղեցրել նպաստավոր բնագծեր։
Զորավարժության ընթացքում ստուգվել են հրամանատարների՝ արագ և նպատակային որոշումների կայացման, ստորաբաժանումների փոխգործակցության կազմակերպման ունակությունները, զինծառայողների պատրաստության մակարդակն ու առաջադրված խնդիրների կատարման կարողությունները։

Tactical military trainings were held
11 May, 2022 17:22On May 11, a tactical military training of a battalion was held in the N army corp with combat shooting.
According to the scenario of the military training, the servicemen conducted an offensive combat, destroyed the main groups and weapons of the conventional enemy, and occupied favorable lines.
During the training, the commanders' ability to make quick and targeted decisions, to organize cooperation between the subdivisions, the level of training of the servicemen and the ability to perform the set tasks were tested.