«Հաղթանակ» զբոսայգում անցկացվել է տոնական միջոցառում
9 Մայիսի, 2022 12:49Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և օրենսդիր ու գործադիր մարմնի անդամների ուղեկցությամբ այցելել է «Հաղթանակ» զբոսայգի:
ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը ծաղիկներ է դրել Անհայտ զինվորի հուշարձանին ու հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենական մեծ պատերազմում և Շուշիի ազատագրման պայքարում զոհված հերոսների հիշատակին:
Այնուհետև տեղի է ունեցել տոնական քայլերթ, որից հետո բարձրագույն ղեկավարությունը մոտեցել է «Հաղթանակ» զբոսայգի ժամանած վետերաններին՝ շնորհավորել նրանց տոնական օրվա առթիվ և մաղթել առողջություն:

Праздничное мероприятие состоялось в парке "Победа"
9 Мая, 2022 12:49По случаю Дня Победы и Мира премьер-министр Никол Пашинян в сопровождении президента Ваагна Хачатуряна, президента Национального собрания Алена Симоняна и представителей законодательного и исполнительного органов посетили Парк Победы.
Высшее руководство Республики Армения возложило цветы к памятнику Неизвестному солдату и почтило память героев, погибших в Великой Отечественной войне и борьбе за освобождение Шуши.
Затем состоялось праздничное шествие, после которого высшее руководство подошло к ветеранам прибывшим в парк "Победа", чтобы поздравить их с праздником и пожелать здоровья.