«Հաղթանակ» զբոսայգում անցկացվել է տոնական միջոցառում
9 Մայիսի, 2022 12:49Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և օրենսդիր ու գործադիր մարմնի անդամների ուղեկցությամբ այցելել է «Հաղթանակ» զբոսայգի:
ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը ծաղիկներ է դրել Անհայտ զինվորի հուշարձանին ու հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենական մեծ պատերազմում և Շուշիի ազատագրման պայքարում զոհված հերոսների հիշատակին:
Այնուհետև տեղի է ունեցել տոնական քայլերթ, որից հետո բարձրագույն ղեկավարությունը մոտեցել է «Հաղթանակ» զբոսայգի ժամանած վետերաններին՝ շնորհավորել նրանց տոնական օրվա առթիվ և մաղթել առողջություն:

A festive event was held in "Victory" park
9 May, 2022 12:49On the occasion of Victory and Peace Day, Prime Minister Nikol Pashinyan accompanied by President Vahagn Khachaturyan, President of the National Assembly Alen Simonyan, and members of the legislative and executive bodies visited Victory Park.
The top leadership of the Republic of Armenia laid flowers at the monument to the Unknown Soldier and paid tribute to the memory of the heroes who died in the Great Patriotic War and the battle for the liberation of Shushi.
Later a festive parade took place, after which the top leadership approached the veterans who arrived at "Victory" park, to congratulate them on the holiday and wish them health.