Ռազմական ոստիկանությունում ամփոփվել են կատարված աշխատանքները
22 Ապրիլի, 2022 16:30Ապրիլի 22-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են 2022թ. առաջին եռամսյակում կատարված աշխատանքների արդյունքները։ Զեկույցներով հանդես են եկել ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալները, շտաբի պետը:
Ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը հանձնարարականներ է տվել զորամասերում հանցագործությունների նախականխմանը, կանխմանը և բացահայտմանն ուղղված միջոցառումների ակտիվացման վերաբերյալ, կարևորել միասնական ուժերով կարգապահության ամրապնդմանը միտված զորամաս-ռազմական ոստիկանություն սերտ համագործակցությունը:

The Military Police summed up the results of the work performed
22 April, 2022 16:30On April 22, a consultation was held at the Military Police of the RA Ministry of Defence, during which the results of the work performed in the first quarter of 2022 were summarized. Reports were made by the Deputy Chiefs of Military Police and the Chief of Staff.
The Chief of the Military Police, Major General Ashot Zakaryan gave instructions on the activation of measures aimed at the prevention and detection of crimes in the military units, to highlighted the importance of close cooperation between the military unit and the Military Police aimed at strengthening discipline through joint efforts.