ՀՀ պաշտպանության նախարարը հետևել է մարտավարական զորավարժության կրակային փուլին
20 Ապրիլի, 2022 18:12«Անձնակազմի բերումը մարտական պատրաստականության բարձր աստիճանի: Հարձակողական մարտի նախապատրաստումը և վարումը» թեմայով զորավարժության նպատակն էր զինծառայողների մարտավարական մասնագիտական ունակությունների կատարելագործումը, ստորաբաժանումների ղեկավարման, մարտական պատրաստականության բարձր աստիճանի բերման և հարձակողական մարտի վարման ժամանակ գործողությունների ներդաշնակման ապահովումը:
Զորավարժության կրակային փուլին հետևել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնակատար, գեներալ-լեյտենանտ Կամո Քոչունցը, բարձրաստիճան զինվորականներ:
Ըստ զորավարժության սցենարի՝ պաշտպանության բնագիծ մխրճված պայմանական հակառակորդի ոչնչացման գործողություններին ներգրավված ուժերի և միջոցների շնորհիվ անձնակազմը ներդաշնակ և օպերատիվ կերպով կատարել է առաջադրված բոլոր կրակային խնդիրները:
Զորավարժարանում բացազատված ուսումնական կետերում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է ԶՈւ կիրառության և համազորային փորձարկման փուլում գտնվող հարվածային և հետախուզական անօդաչու թռչող սարքերի ցուցանմուշներին, ժամանակակից մարտի վարման և հատուկ մարտական առաջադրանքների կատարման համար նախատեսված և արդիականացված սպառազինության ու ռազմական տեխնիկայի, ավտոմոբիլային միջոցների հնարավորություններին:

The RA Minister of Defence observed the firing phase of the tactical military training
20 April, 2022 18:12The aim of the training on "Bringing servicemen to a high level of combat readiness. Preparation and conduct of an offensive combat" was to improve the tactical professional skills of the servicemen, to ensure the harmonization of actions while leading the subdivisions, bringing a high level of combat readiness, conducting an offensive combat.
The RA Minister of Defence Suren Papikyan, the Acting Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, Lieutenant General Kamo Kochunts, high-ranking servicemen were present at the fire phase of the training.
According to the scenario of the training, the forces involved in the destruction of the conventional enemy, which entered the line of defence, the servicemen performed all the set fire tasks in a harmonious and operative way.
At the presented training points of the military training center, the Defence Minister got acquainted with the strike and reconnaissance drones, which are at the stage of Armed Forces application and combined arms testing, the capabilities of weapons, military equipment and vehicles intended and modernized for the performance of special combat tasks.