Անցկացվել է նպատակային ծրագրի շահառուների վիճակահանություն
15 Ապրիլի, 2022 19:30Ապրիլի 15-ին ՀՀ ՊՆ կենտրոնական հավաքակայանում անցկացվել է ՊՆ համակարգի սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի պայմանագրային զինծառայողների կողմից բնակարանի կամ բնակելի տան ձեռքբերման կամ բնակելի տան կառուցման պետական աջակցության նպատակային ծրագրի շահառուների վիճակահանությունը։
Վիճակահանության միջոցով որոշվել են այն զինծառայողները, ովքեր հնարավորություն կունենան 2022 թվականի ընթացքում հիփոթեքային վարկավորման արտոնյալ պայմաններով ձեռք բերել անշարժ գույք ՀՀ տարածքում։
Վիճակահանության ընթացքին հետևել և պետական աջակցության նպատակային ծրագրի շահառուներին շնորհավորել է պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը։

Проведена жеребьевка бенефициаров целевой программы
15 Апреля, 2022 19:3015 апреля в центральной сборной МО РА была проведена жеребьевка бенефициариев целевой программы по приобретению квартиры или жилого дома военнослужащими контрактного состава офицерского и старшего унтер-офицерского состава МО или государственному содействию строительству жилого дома.
Посредством жеребьевки были определены военнослужащие, которые получат возможность в течение 2022 года приобрести недвижимость на территории РА на льготных условиях ипотечного кредитования.
Заместитель министра обороны Арман Саркисян проследил за ходом жеребьевки и поздравил бенефициаров целевой программы государственной поддержки