Անցկացվել է նպատակային ծրագրի շահառուների վիճակահանություն
15 Ապրիլի, 2022 19:30Ապրիլի 15-ին ՀՀ ՊՆ կենտրոնական հավաքակայանում անցկացվել է ՊՆ համակարգի սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի պայմանագրային զինծառայողների կողմից բնակարանի կամ բնակելի տան ձեռքբերման կամ բնակելի տան կառուցման պետական աջակցության նպատակային ծրագրի շահառուների վիճակահանությունը։
Վիճակահանության միջոցով որոշվել են այն զինծառայողները, ովքեր հնարավորություն կունենան 2022 թվականի ընթացքում հիփոթեքային վարկավորման արտոնյալ պայմաններով ձեռք բերել անշարժ գույք ՀՀ տարածքում։
Վիճակահանության ընթացքին հետևել և պետական աջակցության նպատակային ծրագրի շահառուներին շնորհավորել է պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը։

Draw of beneficiaries of the target program was carried out
15 April, 2022 19:30On April 15, a draw was held in the Central Command of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia for beneficiaries of the target program for acquisition of an apartment or a house or state assistance in the construction of a house by contract officers and senior non-commissioned officers of the Ministry of Defence.
By drawing lots, military personnel were identified who will have the opportunity to purchase real estate in the territory of the Republic of Armenia on preferential terms of mortgage lending during 2022.
Deputy Defence Minister Arman Sargsyan followed the process of the draw and congratulated the beneficiaries of the targeted state support program.