Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է գերության մեջ հայտնված զինծառայողների հարազատներին
14 Ապրիլի, 2022 18:14Ապրիլի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է 44-օրյա պատերազմի ընթացքում և հետպատերազմյան ժամանակահատվածում ադրբեջանական գերության մեջ հայտնված զինծառայողների ծնողների և հարազատների հետ։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը լսել է հանդիպման մասնակիցներին, պատասխանել նրանց հուզող հարցերին։
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է գերության մեջ գտնվող մեր համաքաղաքացիների հայրենադարձման ուղղությամբ գործադրվող համակողմանի ջանքերը և հավաստիացրել, որ խնդիրը գտնվում է երկրի քաղաքական ղեկավարության ամենօրյա ուշադրության կենտրոնում։

Suren Papikyan met with the relatives of the captured servicemen
14 April, 2022 18:14On April 14, RA Minister of Defence Suren Papikyan met with the parents and relatives of the servicemen who were captured during and after the 44-day war with Azerbaijan. The head of the Ministry of Defence listened to the participants of the meeting, answered the questions that concern them.
Suren Papikyan presented the comprehensive efforts made for the repatriation of our captive citizens and assured that the issue is in the center of the daily attention of the country's political leadership.