7 Ապրիլի, 2022 11:00Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե ապրիլի 6-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները գնդակոծել են Հայաստանի Հանրապետության հյուսիս-արևելյան սահմանագոտում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը՝ չի համապատասխանում իրականությանը։
Հայկական կողմը Ադրբեջանի ԶՈՒ ուղղությամբ կրակ չի բացել, իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության ներքո։

7 Апреля, 2022 11:00Распространенное министерством обороны Азербайджана заявление о том, что вечером 6 апреля подразделения ВС РА обстреляли азербайджанские позиции, расположенные на северо-восточной границе Республики Армения, не соответствует действительности.
Армянская сторона не открывала огня в направлении ВС Азербайджана, ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильна и находится под полным контролем ВС РА.