Անցկացվել է քննարկում «Զինված ուժերում կանանց ծառայության խթանումը» թեմայով
6 Ապրիլի, 2022 17:12Ապրիլի 6-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է «Զինված ուժերում կանանց ծառայության խթանումը» թեմայով քննարկում, որին մասնակցել են ՊՆ և ԶՈՒ պատասխանատու ստորաբաժանումների, շահագրգիռ գերատեսչությունների և այլ կառույցների ներկայացուցիչներ։
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել զինված ուժերում կանանց զինվորական ծառայության խթանման հարցերին, պահեստազորում կանանց հաշվառման և իրավակարգավորումների հետ կապված խնդիրներին, պետական կառույցների և հասարակական կազմակերպությունների հետ զորամասերի կանանց խորհուրդների փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացման ուղիներին։ Եվս մեկ անգամ ընդգծվել է զինված ուժերի տարբեր կառույցներում և ոստիկանական համակարգում կանանց ներգրավվածության և առաջխաղացման ապահովման կարևորությունը, առկա խնդիրների համապարփակ ուսումնասիրման և կարգավորման առաջնահերթությունը։

Состоялась дискуссия на тему «Поощрение службы женщин в Вооруженных Силах»
6 Апреля, 2022 17:126 апреля в административном комплексе МО РА состоялось обсуждение на тему «Поощрение службы женщин в вооруженных силах», в котором приняли участие представители ответственных подразделений МО, заинтересованных ведомств и других структур.
В ходе обсуждения были рассмотрены вопросы, связанные с продвижением женщин на военную службу в Вооруженных Силах, проблемы, связанные с зачислением женщин в резервные силы, нормативно-правовое регулирование, пути повышения эффективности сотрудничества между советами женщин и государственными структурами и общественными организациями. Еще раз подчеркнута важность обеспечения участия женщин в различных структурах вооруженных сил, в системе полиции, в содействии их прогрессу, во всестороннем изучении и решении существующих проблем.