Անցկացվել է քննարկում «Զինված ուժերում կանանց ծառայության խթանումը» թեմայով
6 Ապրիլի, 2022 17:12Ապրիլի 6-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է «Զինված ուժերում կանանց ծառայության խթանումը» թեմայով քննարկում, որին մասնակցել են ՊՆ և ԶՈՒ պատասխանատու ստորաբաժանումների, շահագրգիռ գերատեսչությունների և այլ կառույցների ներկայացուցիչներ։
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել զինված ուժերում կանանց զինվորական ծառայության խթանման հարցերին, պահեստազորում կանանց հաշվառման և իրավակարգավորումների հետ կապված խնդիրներին, պետական կառույցների և հասարակական կազմակերպությունների հետ զորամասերի կանանց խորհուրդների փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացման ուղիներին։ Եվս մեկ անգամ ընդգծվել է զինված ուժերի տարբեր կառույցներում և ոստիկանական համակարգում կանանց ներգրավվածության և առաջխաղացման ապահովման կարևորությունը, առկա խնդիրների համապարփակ ուսումնասիրման և կարգավորման առաջնահերթությունը։

A discussion was held on "Promoting Women's Service in the Armed Forces"
6 April, 2022 17:12On April 6, a discussion on "Promoting Women's Service in the Armed Forces" was held in the administrative complex of the RA Ministry of Defence, which was attended by representatives of the responsible subdivisions of the Ministry of Defence, the interested departments and other structures.
During the discussion, matters related to the promotion of women's military service in the Armed Forces, issues related to women's registration in the reserve force, legal regulations, ways to increase the effectiveness of cooperation between women's councils and state structures and non-governmental organizations were discussed. The importance of ensuring the involvement of women and promoting their progress in various structures of the armed forces and in the police system as well as comprehensively studying and resolving the existing issues was once again emphasized.