Սուրեն Պապիկյանը ներկա է գտնվել «ԱրմՀայԹեք 2022» ցուցահանդեսի բացման արարողությանը
31 Մարտի, 2022 23:43Մարտի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ներկա է գտնվել «ԱրմՀայԹեք 2022» պաշտպանական տեխնոլոգիաների 3-րդ միջազգային ցուցահանդեսի բացման արարողությանը:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են հայկական և արտասահմանյան ավելի քան 50 ընկերություններ, որոնք ներկայացնում են իրենց արտադրանքն ու ծառայությունները: Ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցել են պաշտոնական պատվիրակություններ Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Ֆրանսիայից, Հնդկաստանից, ԱՄԷ-ից, Իրանից, Բելառուսից և մի շարք այլ երկրներից:
Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել ներկայացված ցուցանմուշներին, զրուցել մի շարք ընկերությունների ղեկավարների հետ:

Suren Papikyan attended the opening ceremony of "ArmHighTech 2022" exhibition
31 March, 2022 23:43On March 31, RA Minister of Defence Suren Papikyan attended the opening ceremony of the 3rd ArmHighTech 2022 International Exhibition of Defence Technologies at the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex.
More than 50 Armenian and foreign companies are participating in the exhibition, presenting their products and services. Official delegations from Russia, the United States, France, India, the UAE, Iran, Belarus and a number of other countries took part in the exhibition opening.
The Armenian Defence Minister toured the exhibition pavilions, got acquainted with the exhibits, talked to the heads of a number of companies.