Սուրեն Պապիկյանը ներկա է գտնվել «ԱրմՀայԹեք 2022» ցուցահանդեսի բացման արարողությանը
31 Մարտի, 2022 23:43Մարտի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ներկա է գտնվել «ԱրմՀայԹեք 2022» պաշտպանական տեխնոլոգիաների 3-րդ միջազգային ցուցահանդեսի բացման արարողությանը:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են հայկական և արտասահմանյան ավելի քան 50 ընկերություններ, որոնք ներկայացնում են իրենց արտադրանքն ու ծառայությունները: Ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցել են պաշտոնական պատվիրակություններ Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Ֆրանսիայից, Հնդկաստանից, ԱՄԷ-ից, Իրանից, Բելառուսից և մի շարք այլ երկրներից:
Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել ներկայացված ցուցանմուշներին, զրուցել մի շարք ընկերությունների ղեկավարների հետ:

Сурен Папикян принял участие в церемонии открытия выставки "ArmHighTech 2022"
31 Марта, 2022 23:4331 марта министр обороны РА Сурен Папикян принял участие в церемонии открытия 3-й Международной выставки оборонных технологий ArmHighTech 2022 в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.
В выставке принимают участие более 50 армянских и иностранных компаний, представляющих свою продукцию и услуги. В открытии выставки приняли участие официальные делегации из России, США, Франции, Индии, ОАЭ, Ирана, Беларуси и ряда других стран.
Министр обороны Армении обошел выставочные павильоны, ознакомился с экспонатами, побеседовал с руководителями ряда компаний.