Ռազմական կցորդներն այցելել են N ավիաբազա
31 Մարտի, 2022 21:42Մարտի 31-ին Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված ԵՄ-ի և ՆԱՏՕ-ի անդամ պետությունների ռազմական կցորդներն այցելել են ՀՀ ՊՆ N ավիաբազա:
Ավիաբազայի հրամանատար, ավիացիայի գնդապետ Սամվել Թավադյանը օտարերկրյա հյուրերին ծանոթացրել է զորամասի առօրյա գործունեությանը և պատասխանել նրանց հետաքրքրող հարցերին: Այնուհետև ռազմական կցորդները շրջայց են կատարել զորամասի տարածքում, ծանոթացել ավիացիոն սպառազինությանն ու ռազմական տեխնիկային:
Հյուրերի համար առավել մեծ հետաքրքրություն են ներկայացրել ՍՈՒ-30ՍՄ ինքնաթիռները: Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, ռազմական կցորդները նշել են, որ այցի արդյունքում իրենք կրկին անգամ համոզվել են, որ բոլոր 4 ՍՈՒ-30ՍՄ ինքնաթիռները տեղում են, և որ ադրբեջանական ու թուրքական մամուլում շրջանառվող այն տեղեկությունները, թե դրանք մասնակցում են Ուկրաինայում ընթացող ռազմական գործողություններին, չեն համապատասխանում իրականությանը:

The defence attachés visited the N airbase
31 March, 2022 21:42On March 31, the defence attachés of the EU and NATO member states accredited in the Republic of Armenia visited the airbase N of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia.
The commander of the airbase, Air force Colonel Samvel Tavadyan presented the daily activities of the military unit to the foreign guests and gave answers to the questions they were interested in.
Afterwards, the defence attachés visited the facilities in the military unit and had been introduced to the aviation equipment.
The visiting personnel was most interested in SU 30-SM aircrafts. Expressing gratitude for the acceptance, the defence attachés noted that during the visit they were once again convinced that all 4 SU-30SM aircrafts were in the home base, and the information spread in the Azerbaijani and Turkish press, that the aircrafts were taking part in the hostilities in Ukraine, did not correspond to reality.