Ռազմական կցորդներն այցելել են N ավիաբազա
31 Մարտի, 2022 21:42Մարտի 31-ին Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված ԵՄ-ի և ՆԱՏՕ-ի անդամ պետությունների ռազմական կցորդներն այցելել են ՀՀ ՊՆ N ավիաբազա:
Ավիաբազայի հրամանատար, ավիացիայի գնդապետ Սամվել Թավադյանը օտարերկրյա հյուրերին ծանոթացրել է զորամասի առօրյա գործունեությանը և պատասխանել նրանց հետաքրքրող հարցերին: Այնուհետև ռազմական կցորդները շրջայց են կատարել զորամասի տարածքում, ծանոթացել ավիացիոն սպառազինությանն ու ռազմական տեխնիկային:
Հյուրերի համար առավել մեծ հետաքրքրություն են ներկայացրել ՍՈՒ-30ՍՄ ինքնաթիռները: Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, ռազմական կցորդները նշել են, որ այցի արդյունքում իրենք կրկին անգամ համոզվել են, որ բոլոր 4 ՍՈՒ-30ՍՄ ինքնաթիռները տեղում են, և որ ադրբեջանական ու թուրքական մամուլում շրջանառվող այն տեղեկությունները, թե դրանք մասնակցում են Ուկրաինայում ընթացող ռազմական գործողություններին, չեն համապատասխանում իրականությանը:

Военные атташе посетили авиабазу N
31 марта военные атташе стран-членов ЕС и НАТО, аккредитованные в Республике Армения, посетили авиабазу N Министерства обороны РА.
Командир авиабазы, полковник авиации Самвел Тавадян ознакомил зарубежных гостей с повседневной деятельностью воинской части и ответил на интересующие их вопросы.
Затем военные атташе обошли территорию воинской части, ознакомились с авиационным вооружением и военной техникой․ Особый интерес у гостей вызвали самолеты Су-30СМ. Выразив благодарность за прием, военные атташе отметили, что в результате визита они вновь убедились, что все 4 самолета Су-30СМ находятся на месте, и что распространенная в азербайджанской и турецкой прессе информация о том, что они принимают участие в боевых действиях в Украине, не соответствуе действительности.