Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Անատոլի Սիդորովին
30 Մարտի, 2022 17:29Մարտի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է «ԱրմՀայՏեք» սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների 3-րդ միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցելու նպատակով Հայաստանում գտնվող ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության և ռազմաքաղաքական իրադրության հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության նախագահության շրջանակներում առաջարկված առաջնահերթությունների իրականացման ընթացքը։

Сурен Папикян принял Анатолия Сидорова
30 Марта, 2022 17:2930 марта Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян принял начальника Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковника Анатолия Сидорова, находящегося в Армении для участия в открытии 3-й Международной выставки вооружений и оборонных технологий ArmHightTech.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с международной и региональной безопасностью, военно-политической обстановкой, а также реализация приоритетов, предложенных в рамках председательства Республики Армения в ОДКБ.