Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Անատոլի Սիդորովին
30 Մարտի, 2022 17:29Մարտի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է «ԱրմՀայՏեք» սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների 3-րդ միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցելու նպատակով Հայաստանում գտնվող ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության և ռազմաքաղաքական իրադրության հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության նախագահության շրջանակներում առաջարկված առաջնահերթությունների իրականացման ընթացքը։

Suren Papikyan received Anatoly Sidorov
30 March, 2022 17:29On March 30, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Chief of the CSTO Joint Staff, Colonel-General Anatoly Sidorov, who is in Armenia to participate in the opening of the 3rd ArmHighTech International Exhibition of Armaments and Defence Technologies.
Issues related to the international and regional security, military-political situation, were discussed during the meeting, as well as the implementation of the priorities proposed within the framework of the presidency of the Republic of Armenia in the CSTO.