Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Քեթրին Բոմբերգերի գլխավորած պատվիրակությանը
28 Մարտի, 2022 16:54Մարտի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջազգային հանձնաժողովի գլխավոր տնօրեն Քեթրին Բոմբերգերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Նիդերլանդների Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Բալայանը:
Սուրեն Պապիկյանը գոհունակություն է հայտնել Անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջազգային հանձնաժողովի և Հայաստանի Հանրապետության շահագրգիռ կառույցների արդյունավետ համագործակցության առնչությամբ, հույս հայտնելով, որ այն շարունակական բնույթ կկրի:
Զրուցակիցները քննարկել են արցախյան երկու պատերազմների արդյունքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրերը պարզելուն ուղղված աշխատանքների համակարգմանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Сурен Папикян принял делегацию, возглавляемую Кэтрин Бомбергер
28 Марта, 2022 16:5428 марта министр обороны РА Сурен Папикян принял делегацию, возглавляемую генеральным директором Международной комиссии по вопросам пропавших без вести лиц Кэтрин Бомбергер.
Во встрече принял участие также чрезвычайный и полномочный посол Армении в Нидерландах Тигран Балаян.
Сурен Папикян выразил удовлетворение в связи с эффективным сотрудничеством международной комиссии по вопросам без вести пропавших и заинтересованных структур Республики Армения, выразив надежду, что оно будет носить продолжительный характер.
Собеседники обсудили ряд вопросов, касающихся координации работ по выяснению судьбы лиц, пропавших без вести в результате двух Арцахских войн.