Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Քեթրին Բոմբերգերի գլխավորած պատվիրակությանը
28 Մարտի, 2022 16:54Մարտի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջազգային հանձնաժողովի գլխավոր տնօրեն Քեթրին Բոմբերգերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Նիդերլանդների Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Բալայանը:
Սուրեն Պապիկյանը գոհունակություն է հայտնել Անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջազգային հանձնաժողովի և Հայաստանի Հանրապետության շահագրգիռ կառույցների արդյունավետ համագործակցության առնչությամբ, հույս հայտնելով, որ այն շարունակական բնույթ կկրի:
Զրուցակիցները քննարկել են արցախյան երկու պատերազմների արդյունքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրերը պարզելուն ուղղված աշխատանքների համակարգմանն առնչվող մի շարք հարցեր։

The Minister of Defence of RA Suren Papikyan received Kathryne Bomberger
28 March, 2022 16:54On March 28, RA Minister of Defence Suren Papikyan received the delegation led by the Director-General of the International Commission on Missing Persons (ICMP) Kathryne Bomberger.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Kingdom of the Netherlands Tigran Balayan also took part in the meeting.
Suren Papikyan expressed satisfaction with the effective cooperation of the International Commission on Missing Persons and the interested structures of the Republic of Armenia, expressing hope that it will be continuous.
The interlocutors discussed a number of issues related to the coordination of work aimed at finding out the fate of the missing persons as a result of the two Artsakh wars.