Միջոցառում՝ նվիրված հերոսածին մայրերին
15 Մարտի, 2022 17:00Մարտի 14-ին Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում տեղի է ունեցել հերոսածին մայրերի մեծարմանը նվիրված միջոցառում, որին մասնակցել են հայրենիքի պաշտպանության ընթացքում անմահացած տղաների մայրեր ու քույրեր, Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններ։
Միջոցառումը կազմակերպվել էր 44-օրյա պատերազմում անմահացած հայորդի, «Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի շքանշանի ասպետ Ռաֆայել Սահակյանի մոր նախաձեռնությամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ։
Բեմից հնչած մաղթանքներն ու ելույթները, ասմունքն ու երգը միտված էին հայ կնոջ, տղամարդկանց հետ հանուն հայրենիքի կողք կողքի մարտնչած հայուհիների կերպարի ներկայացմանն ու մեծարմանը։ Օրվա գլխավոր մաղթանքը մեկն էր՝ ուժ և կորով հերոսածին մայրերին։

Event dedicated to mothers of heroes
15 March, 2022 17:00An event dedicated to the honor of mothers of heroes took place on March 14 at the State Theater of Musical Comedy after H. Paronyan, which was attended by mothers and sisters of servicemen who died defending the homeland, veterans of the Great Patriotic War.
The event was organized on the initiative of the mother of Rafael Sahakyan, an Armenian who died in the 44-day war, a Knight of the Order of the Battle Cross of the First Degree Order, in cooperation with the RA Ministry of Defence.
The wishes and speeches, poems and songs from the stage were aimed at presenting and honoring the image of Armenian women who fought side by side with men for the homeland. The main wish of the day was one - strength and stamina to the mothers who gave birth to heroes.