Միջոցառում՝ նվիրված հերոսածին մայրերին
15 Մարտի, 2022 17:00Մարտի 14-ին Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում տեղի է ունեցել հերոսածին մայրերի մեծարմանը նվիրված միջոցառում, որին մասնակցել են հայրենիքի պաշտպանության ընթացքում անմահացած տղաների մայրեր ու քույրեր, Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններ։
Միջոցառումը կազմակերպվել էր 44-օրյա պատերազմում անմահացած հայորդի, «Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի շքանշանի ասպետ Ռաֆայել Սահակյանի մոր նախաձեռնությամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ։
Բեմից հնչած մաղթանքներն ու ելույթները, ասմունքն ու երգը միտված էին հայ կնոջ, տղամարդկանց հետ հանուն հայրենիքի կողք կողքի մարտնչած հայուհիների կերպարի ներկայացմանն ու մեծարմանը։ Օրվա գլխավոր մաղթանքը մեկն էր՝ ուժ և կորով հերոսածին մայրերին։

Мероприятие, посвященное матерям героев
15 Марта, 2022 17:0014 марта в Государственном театре музыкальной комедии имени А. Пароняна состоялось мероприятие, посвященное чествованию матерей героев, в котором приняли участие матери и сестры солдат, погибших при защите Родины, ветераны Великой Отечественной войны.
Мероприятие организовано по инициативе матери Рафаэля Саакяна, армянина погибшего в 44-дневной войне, кавалера ордена Первого Креста, в сотрудничестве с Министерством обороны РА.
Пожелания и речи, стихи и песни со сцены были направлены на представление и прославление образа армянских женщин, сражавшихся бок о бок с мужчинами во имя Родины. Главное пожелание дня было одно - сила и выносливость матерям, родившим героев.