ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունն իրականացնում է «Արսենալ 2022» միջոցառումը
14 Մարտի, 2022 15:36ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունը մարտի 1-ից իրականացնում է «Արսենալ 2022» միջոցառումը, որի շրջանակներում բացատրական աշխատանքներ են տարվում տարբեր ժամանակահատվածներում պատերազմական գործողություններին մասնակցած կամավորականների, զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց կողմից ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքի կամավոր հանձման ուղղությամբ:
Բացատրական աշխատանքների արդյունքում ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանություն կամավոր հանձնվել է մեծ քանակությամբ զենք և զինամթերք, մասնավորապես՝ 2 հատ ԱԿ-74 տեսակի ինքնաձիգ, 1 հատ ձեռքի գնդացիր, 70 հատ տարբեր տեսակի նռնակ, 9287 հատ տարբեր տրամաչափի փամփուշտներ, 2 հատ Մ-75 նռնականետ, 61 հատ նռնակի պայթուցիչ, 16 հատ Դ-30 հրանոթի պայթուցիչ, այլ զինամթերք։
«Արսենալ 2022» միջոցառումը շարունակվում է։ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունը հորդորում է ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքը կամավոր հանձնել ՌՈ տարածքային ստորաբաժանումներ:

Военная полиция Министерства обороны РА проводит операцию "Арсенал 2022"
14 Марта, 2022 15:36Военная полиция Министерства обороны РА с 1 марта проводит операцию «Арсенал 2022», в рамках которой проводится разъяснительная работа по добровольному возврату оружия и боеприпасов, незаконно хранящихся у добровольцев, военнослужащих и гражданских лиц.
В результате разъяснительной работы Военной полиции Министерства обороны РА было добровольно возвращено большое количество оружия и боеприпасов, в частности, 2 автомата АК-74, 1 ручной пулемёт, 70 различных видов гранат, 9287 патронов разных калибров, 2 гранатомета М-75. 61 гранатомет-детонатор, 16 взрывчатых веществ к пушке Д-30, другие боеприпасы.
Операция «Арсенал 2022» продолжается. Военная полиция Министерства обороны призывает добровольно вернуть незаконно хранящееся оружие и боеприпасы территориальным подразделениям Министерства обороны РА.