ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունն իրականացնում է «Արսենալ 2022» միջոցառումը
14 Մարտի, 2022 15:36ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունը մարտի 1-ից իրականացնում է «Արսենալ 2022» միջոցառումը, որի շրջանակներում բացատրական աշխատանքներ են տարվում տարբեր ժամանակահատվածներում պատերազմական գործողություններին մասնակցած կամավորականների, զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց կողմից ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքի կամավոր հանձման ուղղությամբ:
Բացատրական աշխատանքների արդյունքում ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանություն կամավոր հանձնվել է մեծ քանակությամբ զենք և զինամթերք, մասնավորապես՝ 2 հատ ԱԿ-74 տեսակի ինքնաձիգ, 1 հատ ձեռքի գնդացիր, 70 հատ տարբեր տեսակի նռնակ, 9287 հատ տարբեր տրամաչափի փամփուշտներ, 2 հատ Մ-75 նռնականետ, 61 հատ նռնակի պայթուցիչ, 16 հատ Դ-30 հրանոթի պայթուցիչ, այլ զինամթերք։
«Արսենալ 2022» միջոցառումը շարունակվում է։ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունը հորդորում է ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքը կամավոր հանձնել ՌՈ տարածքային ստորաբաժանումներ:

The military police of the RA Ministry of Defence is carrying out the "Arsenal 2022" operation
14 March, 2022 15:36The Military Police of the RA Ministry of Defence has been carrying out the "Arsenal 2022" operation since March 1, within the framework of which explanatory work is being carried out for the voluntary return of weapons and ammunition illegally kept by volunteers, servicemen and civilians.
As a result of the explanatory work, a large amount of weapons and ammunition were voluntarily returned to the Military Police of the RA Ministry of Defence, in particular, 2 AK-74 rifles, 1 LMG, 70 different types of grenades, 9287 bullets of different calibers, 2 M-75 grenade launchers. 61 grenade detonators, 16 D-30 cannon explosives, other ammunition.
The "Arsenal 2022" operation goes on. The military police of the Ministry of Defence urges to voluntarily return the illegally kept weapons and ammunition to the territorial subdivisions of the RA Ministry of Defence.