25 Փետրվարի, 2022 19:07
Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 25-ին հանդիպել է ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների շուրջ։ Քննարկվել են հայ-ռուսական երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափով ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-ռուսական դաշնակցային համագործակցության և քաղաքական երկխոսության դինամիկան, Ռուսաստանի Դաշնության դերն ու ջանքերը՝ ուղղված տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանը, ինչպես նաև Արցախում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության արդյունավետությունը:
Քննարկումների ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ՀՀ զինված ուժերի արդիականացմանն ու բարեփոխումների  ընթացքին:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուին հրավիրել է պաշտոնական այցով ժամանել Հայաստան:
Նույն օրը, Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծաղկեպսակ է դրել Անհայտ զինվորի հուշահամալիրին:

25 February, 2022 19:07
On February 25, within the framework of his working visit to the Russian Federation, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Minister of Defence of the Russian Federation, General of the Army Sergey Shoigu.
During the meeting, views were exchanged on international and regional security issues.  A number of issues related to the Armenian-Russian bilateral and multilateral military cooperation were discussed.
The parties highly appreciated the dynamics of the Armenian-Russian allied cooperation, the political dialogue, the role and efforts of the Russian Federation aimed at stabilizing the military-political situation in the region, as well as the effectiveness of the Russian peacekeeping mission in Artsakh.
During the discussions, reference was made to the modernization of the RA Armed Forces and the process of reforms.
At the end of the meeting, RA Minister of Defence Suren Papikyan invited the RF Minister of Defence, Army General Sergey Shoigu to pay an official visit to Armenia.
On the same day, the Minister of Defence of Armenia laid a wreath at the Monument to the Unknown Soldier.