19 Փետրվարի, 2022 10:57Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է պարբերաբար ապատեղեկատվություն տարածել հայ-ադրբեջանական սահմանի այս կամ այն հատվածում ՀՀ ԶՈՒ կողմից ադրբեջանական ստորաբաժանումների մարտական դիրքերի ուղղությամբ կրակ բացելու վերաբերյալ։ Մասնավորապես՝ փետրվարի 18-ի ուշ երեկոյան Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունը հաղորդագրություն է տարածել, պնդելով, թե նույն օրը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությանը կոչ է անում ձեռնպահ մնալ սահմանային իրադրության վերաբերյալ իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ տարածելու գործելաոճից, որը ոչ մի կերպ չի նպաստում հայ-ադրբեջանական սահմանին կայունության հաստատմանը։

19 Февраля, 2022 10:57Министерство обороны Азербайджана продолжает регулярно распространять дезинформацию об открытии огня ВС РА в направлении боевых позиций азербайджанских подразделений на том или ином участке армяно-азербайджанской границы. В частности, поздно вечером 18 февраля Министерство обороны Азербайджана распространило сообщение, утверждая, что в тот же день подразделения ВС РА открыли огонь по азербайджанским военным позициям, расположенным в северо-восточной части армяно-азербайджанской границы. .
Министерство обороны Республики Армения призывает Министерство обороны Азербайджана воздержаться от распространения ложной информации о ситуации на границе, которая никоим образом не может способствовать установлению стабильности на армяно-азербайджанской границе.