19 Փետրվարի, 2022 10:57Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է պարբերաբար ապատեղեկատվություն տարածել հայ-ադրբեջանական սահմանի այս կամ այն հատվածում ՀՀ ԶՈՒ կողմից ադրբեջանական ստորաբաժանումների մարտական դիրքերի ուղղությամբ կրակ բացելու վերաբերյալ։ Մասնավորապես՝ փետրվարի 18-ի ուշ երեկոյան Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունը հաղորդագրություն է տարածել, պնդելով, թե նույն օրը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությանը կոչ է անում ձեռնպահ մնալ սահմանային իրադրության վերաբերյալ իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ տարածելու գործելաոճից, որը ոչ մի կերպ չի նպաստում հայ-ադրբեջանական սահմանին կայունության հաստատմանը։

19 February, 2022 10:57The Ministry of Defence of Azerbaijan continues to regularly spread disinformation about the RA Armed Forces opening fire in the direction of the combat positions of the Azerbaijani units in this or that part of the Armenian-Azerbaijani border. In particular, late in the evening of February 18, the Ministry of Defence of Azerbaijan issued a message claiming that on the same day, units of the RA Armed Forces opened fire on Azerbaijani military positions located in the northeastern part of the Armenian-Azerbaijani border.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia calls on the Ministry of Defence of Azerbaijan to refrain from spreading false information on the situation on the border, which may in no way contribute to establishing stability on the Armenian-Azerbaijani border.