Մեթոդագործնական պարապմունք
10 Փետրվարի, 2022 16:59Փետրվարի 10-ին N զորամիավորումում անցկացվել է ‹‹ՀՀ զինված ուժերում զինվորական կարգապահության վիճակը և բարելավման ուղիները›› թեմայով մեթոդագործնական պարապմունք՝ զորամասերի հրամանատարների բարոյահոգեբանական ապահովման գծով տեղակալների, սպա-իրավաբանների, սպա-հոգեբանների և գնդերեցների մասնակցությամբ։
Մեթոդագործնական պարապմունքի ընթացքում քննարկվել են անձնակազմի բարոյահոգեբանական ապահովման, մարտական հերթապահության կազմակերպման և զինվորական կարգապահության ամրապնդման հետ կապված խնդիրներ։ Ներկայացվել են առկա բացթողումները և դրանց շտկմանն ուղղված անհրաժեշտ քայլերը, սահմանվել առաջիկա անելիքները։

Methodological training
10 February, 2022 16:59On February 10, a methodological-practical training on "The state of military discipline in the RA Armed Forces, ways to improve it" was held in the N military unit with the participation of deputies, officers-lawyers, officer-psychologists and colonels of the military unit commanders.
During the methodological training, issues related to the moral and psychological support of the personnel, the organization of combat duty, and the strengthening of military discipline were discussed. The existing gaps and the necessary steps aimed at filling them were presented, the upcoming actions were defined.