Սուրեն Պապիկյանը հետևել է նոր կառուցվող զորամասի շինարարական աշխատանքների ընթացքին
9 Փետրվարի, 2022 17:56Հանրապետության հարավային սահմանագոտի կատարած աշխատանքային այցի երրորդ օրը ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը եղել է մի շարք զորամասերում, որտեղ հետևել է մարտավարամասնագիտական գործնական պարապմունքների ընթացքին, զրուցել ժամկետային զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել ծառայության պայմաններով:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն այցելել է նաև նոր կառուցվող զորամասի շինհրապարակ և ծանոթացել աշխատանքների ընթացքին: Սուրեն Պապիկյանը կարևորել է, որ խստորեն պահպանվեն լայնածավալ շինարարական աշխատանքների որակական ամենաբարձր չափորոշիչներն ու դրանք ավարտելու համար սահմանված ժամկետները:

Suren Papikyan followed the construction works of the military unit under construction
9 February, 2022 17:56On the third day of his working visit to the southern border of the Republic of Armenia, the Minister of Defence Suren Papikyan visited a number of military units, where he followed practical tactical and professional exercises, talked with conscripts, and inquired about the conditions of service.
The head of the Ministry of Defence also visited the construction area of the new military unit, got acquainted with the ongoing work. Suren Papikyan highlighted the importance of strictly observing the highest quality standards of large-scale construction works and the deadlines for their completion.