ՊԱՀՀ-ում ավարտվել է գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացը
3 Փետրվարի, 2022 17:26Փետրվարի 3-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում տեղի է ունեցել «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման չորրորդ հոսքի դասընթացի ավարտական հանդիսավոր արարողությունը:
Շրջանավարտներին շնորհավորել և ավարտական վկայագրեր են հանձնել ՊԱՀՀ-ի պետ, գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը և դասընթացի ավարտական քննական հանձնաժողովի նախագահ, գեներալ-մայոր Պողոս Պողոսյանը։
Դասընթացի ծրագիրը մշակվել է ՊԱՀՀ-ի կողմից՝ համալսարանի առաքելությանը և նպատակներին համապատասխան կրթություն իրականացնելու համար: Դասընթացը միտված է նպաստելու ուսումնառողների ռազմավարական և քննադատական մտածողության, ինչպես նաև և պետության անվտանգության մտավոր ապահովման ռազմավարական ներուժի զարգացմանը:

The departmental academic training course has been completed at NDRU
3 February, 2022 17:26On February 3, the National Defense Research University of the RA Ministry of Defense hosted the solemn ceremony of completion of the fourth stream of the "State Military Security" departmental academic training course.
Graduates were congratulated and awarded certificates by the head of the NDRU, Major General Genadi Tavaratsyan and the chairman of the final examination commission of the course, Major General Pogos Poghosyan. The training program was developed by the NDRU for the implementation of education in accordance with the mission and goals of the university. The program is aimed at developing the strategic and critical thinking of students, as well as the strategic potential of intellectual security of the state.