ՊԱՀՀ-ում ավարտվել է գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացը
3 Փետրվարի, 2022 17:26Փետրվարի 3-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում տեղի է ունեցել «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման չորրորդ հոսքի դասընթացի ավարտական հանդիսավոր արարողությունը:
Շրջանավարտներին շնորհավորել և ավարտական վկայագրեր են հանձնել ՊԱՀՀ-ի պետ, գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը և դասընթացի ավարտական քննական հանձնաժողովի նախագահ, գեներալ-մայոր Պողոս Պողոսյանը։
Դասընթացի ծրագիրը մշակվել է ՊԱՀՀ-ի կողմից՝ համալսարանի առաքելությանը և նպատակներին համապատասխան կրթություն իրականացնելու համար: Դասընթացը միտված է նպաստելու ուսումնառողների ռազմավարական և քննադատական մտածողության, ինչպես նաև և պետության անվտանգության մտավոր ապահովման ռազմավարական ներուժի զարգացմանը:

В НИУО завершилось ведомственное академическое обучение
3 Февраля, 2022 17:263 февраля в Национальном исследовательском университете обороны МО РА состоялась торжественная церемония завершения курса четвертого потока ведомственной академической переподготовки «военная безопасность государства».
Выпускников поздравили и вручили выпускные сертификаты начальник НИУО генерал-майор Геннадий Таварацян и председатель выпускной экзаменационной комиссии курса генерал-майор Погос Погосян. Программа курса разработана НИУО для осуществления образования в соответствии с миссией и целями университета.
Курс направлен на развитие стратегического и критического мышления обучающихся, а также стратегического потенциала интеллектуального обеспечения безопасности государства.