ԶՈւ զորամիավորումներում անցկացվել են Բանակի օրվան նվիրված միջոցառումներ
29 Հունվարի, 2022 16:42ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ զորամիավորումներում և զորամասերում կազմակերպվել են հանդիսավոր միջոցառումներ։
Անցկացվել են հանդիսավոր տողաններ, ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ մի շարք զինծառայողներ խրախուսվել են հրամանատարության կողմից։
Զորամասերի մշտական տեղակայման վայրերին մոտ գտնվող եկեղեցիներում ու մատուռներում և «Եռաբլուր» զիվորական պանթեոնում կատարվել են մոմավառության արարողություններ։ Զինծառայողները «Եռաբլուրում» և քաղաքային պանթեոններում հարգանքի տուրք են մատուցել հայրենիքի պաշտպանության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակին, ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին:
Կազմակերպված միջոցառումներին մասնակցել են բարձրաստիճան զինվորականներ, ԵԿՄ անդամներ, տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ, հոգևորականներ, զինծառայողների հարազատներ։

Events dedicated to the Army Day were held in the army corps of the Armed Forces
29 January, 2022 16:42Solemn events were organized in army corps and military units on the occasion of the 30th anniversary of the formation of the RA Armed Forces.
Solemn lines were held, on the occasion of the 30th anniversary of the formation of the RA Armed Forces, a number of servicemen were encouraged by the command.
In the churches and chapels near the places where the military units are permanently located and in "Yerablur" military pantheon candle lighting ceremonies were held. The servicemen in "Yerablur" and in the city pantheons paid tribute to the memory of the heroes who sacrificed their lives for the defense of the homeland, laid flowers at their graves.
The organized events were attended by high-ranking servicemen, members of YVU, representatives of local self-government bodies, clergymen, relatives of servicemen.