27 Հունվարի, 2022 16:17Հունվարի 25-ին N զորամիավորումում ամփոփվել են 2021 թ. ուսումնական տարվա ընթացքում իրականացված աշխատանքների արդյունքները։
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալներն ու ենթակա զորամասերի հրամանատարները զեկուցել են կատարված աշխատանքների, մարտական պատրաստության, մարտական հերթապահության կազմակերպման, թիկունքային և տեխնիկական ծառայությունների վիճակի վերաբերյալ, նշել բացթողումներն ու առկա խնդիրները:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ զորամիավորման հրամանատարը հանձնարարականներ է տվել արձանագրված թերությունների շտկման վերաբերյալ, խնդիրներ առաջադրել հետագա աշխատանքների կազմակերպման ուղղությամբ, խրախուսել տարվա ընթացքում առավել բարձր արդյունքներ գրանցած զինծառայողներին։

27 Января, 2022 16:1725 января в N-ском войсковом соединении были подведены итоги работ, осуществленных в течение 2021-го учебного года.
Заместители командира соединения и командиры подчиненных войсковых частей доложили о проделанной работе, боевой подготовке, организации боевого дежурства, состоянии тыловых и технических служб, отметили упущения и существующие проблемы.
Подводя итоги совещания, командующий войсковым соединением дал поручения по исправлению зафиксированных недостатков, выдвинул задачи по организации дальнейших работ, поощрил военнослужащих, зафиксировавших в течение года наиболее высокие результаты.